Tankowanie

Jak zaoszczędzić na eksploatacji auta?

Świadomy klient

Ceny na stacjach benzynowych biją kolejne rekordy wartości, a kierowcy są zmuszeni do głębszego sięgania do swoich kieszeni. Taka sytuacja każdego przyprawia o przysłowiowy „ból głowy”. Poszukujemy sposobów na to, aby choć trochę zaoszczędzić na kosztach eksploatacji naszego auta. Mniejsze spalanie, oszczędna jazda, płynność w prowadzeniu samochodu, to wszystko powinno spowodować, że samochód będzie pobierał mniejsze ilości benzyny. Realnie możemy zaoszczędzić na eksploatacji naszego auta także i w inny sposób. Korzystając z licznych promocji i programów rabatowych banków.

Za założenie konta – rabat na paliwo
W wielu bankach istniejących na polskim rynku za założenie rachunku klient może otrzymać wiele profitów. Między innymi zalicza się do nich zniżki na benzynę. Dzięki temu można zaoszczędzić na eksploatacji samochodu nawet kilkaset złotych rocznie. Zwykle wysokość rabatu nie przekracza 5%. Są też ograniczenia w możliwości odliczenia wydatków na paliwo. Wystarczy jednak założyć kilka kont bankowych, aby jeszcze bardziej zwiększyć swoje oszczędności.
5% zniżka na paliwo obowiązuje w:

  • mBanku,
  • MultiBanku,
  • Banku BGŻ.

mBank i MultiBank przyzna zniżkę każdemu, kto w czasie promocji zdecydował się na wykupienie za pośrednictwem banku polisy OC lub OC i AC. Promocja skierowana jest wyłącznie do nowych klientów mBanku i MultiBanku. Ze zniżki można korzystać przez cały rok. Maksymalna kwota oszczędności na paliwie może wynieść do 30 zł miesięcznie. Istnieje wiele obwarowań, które należy spełnić, aby zniżkę w ogóle otrzymać. Nie można korzystać z ubezpieczeń samochodowych w danym banku w okresie ostatnich 10 miesięcy, a także zapewnić wpływ na konto kwoty nie mniejszej niż 1000 zł miesięcznie.

Również 5% zniżkę na paliwo otrzymają klienci Banku Gospodarki Żywnościowej, ale warunkiem jest korzystanie z karty kredytowej na stacjach benzynowych. Maksymalna kwota zniżek jest w tym przypadku także ograniczona. Do końca trwania okresu promocji, czyli do 31 marca 2012 roku nie może ona łącznie przekroczyć kwoty 250 zł. Dla tych, którzy sporo wydają na paliwo być może uda się uzbierać aż tak wysoką kwotę rabatu z BGŻ.

Nieco niższą zniżkę za wydatki na paliwo otrzymają właściciele Konta zarabiającego w Meritum Banku. Wynosi ona 4%, a do jej otrzymania wystarczy otwarcie w banku konta i przelewanie na niego co najmniej 1500 zł miesięcznie. Jest to niewielki wymóg, ale i mała zniżka. Miesięcznie dzięki niej można zaoszczędzić maksymalnie 30 zł.

Toyota Bank oferuje swoim klientom za korzystanie z karty kredytowej od 1 do 4% wydatków na paliwo. Najwyższy rabat w Toyota Banku uzyska klient zamożny, który dysponuje oszczędnościami co najmniej 90 tys. zł. Musi on dodatkowo zapewnić stały wpływ na swoje konto w Toyota Banku w wysokości aż 3500 zł. Słowem, mało kto rzeczywiście go uzyska w Polsce.

Millennium Bank daje 3% zniżki na wydatki na stacjach benzynowych.

Jeśli chcemy jeszcze bardziej zaoszczędzić na eksploatacji auta, wybierajmy stacje, na których ceny benzyny są zdecydowanie najtańsze. Są to stacje z logo supermarketów i stacje samoobsługowe. Średnio mają one benzynę tańszą o jakieś 10-15 groszy na litrze. W nich również można płacić kartą płatniczą lub kredytową, zyskując wcześniej opisane zniżki. Dzięki temu łączne koszty związane z wydatkami na paliwo wydatnie się zmniejszają, nawet o kilkaset złotych rocznie. Oznacza to co najmniej jedno tankowanie „do pełna”.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments