KGHM nurkuje. Strata ponad 7%.

Futures Giełda Surowce

Akcje KGHM Polska Miedź na ostatniej sesji giełdowej sporo traciły na wartości. Powodem takiej sytuacji było to, że inwestorzy w sposób negatywny zareagowali na decyzję NWZA, przez co kurs walorów KGHM tracił ponad 7%.

Skup akcji własnych

Zarząd KGHM planował, że akcjonariusze spółki dokonają zakupu wyemitowanych własnych akcji. Jednakże ci odrzucili projekt uchwały, dzięki któremu zarząd firmy mógłby skupić akcje własne do umorzenia za maksymalną kwotę 3 mld zł. Decydujący głos na walnym zgromadzeniu koncernu miedziowego KGHM ma Ministerstwo Skarbu Państwa. Nie poparło ono pomysłu skupu akcji własnych argumentując, że zmiana otoczenia rynkowego nie jest pozytywna dla spółki. Dodało, że podczas podejmowania tak ważnych decyzji trzeba najpierw rozważyć wszelkie czynniki, które mogą mieć na nią wpływ. Jednocześnie, nie wyklucza się, aby skup akcji własnych przez KGHM nastąpił w niedalekiej przyszłości.

Niedawna euforia

W listopadzie ubiegłego roku opracowano plan skupu akcji KGHM przez jej akcjonariuszy. Taka informacja wywołał prawdziwą euforię na rynku giełdowym. Inwestorzy kupowali akcje KGHM, dzięki czemu łącznie, w ciągu jednej tylko sesji giełdowej zwyżkowały one o 10%. Teraz nie pozostało nic z dobrych nastrojów inwestorów, którzy obawiają się, że właściciel KGHM zmieni podejście do wysokości wypłaty dywidendy.

Nowa Rada Nadzorcza KGHM

Niedawne walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki zadecydowało o powołaniu pięciu nowych członków Rady Nadzorczej KGHM. Osoby te były  rekomendowane przez skarb państwa i PZU OFE.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments