Klucze

Chcesz kupić mieszkanie? Teraz jest naprawdę dobry moment

Finanse osobiste

Nie ma co ukrywać, że o kredyt hipoteczny w czasie kryzysu jest naprawdę ciężko. Jeśli jednak posiadamy wolne środki i nosimy się zamiarem zakupu własnego mieszkania, to właśnie teraz jest najlepszy moment, żeby „wyruszyć na łowy”. Wystarczy dobrze poszukać, a na pewno znajdziemy dla siebie coś atrakcyjnego.

Coraz łatwiej spotkać ofertę typu „cztery pokoje w cenie trzech”, „garaż gratis” czy „meble w cenie mieszkania”. Bardzo często deweloperzy także posiadają kredyty na budowę inwestycji, przez co są skłonni do sporych upustów – byleby sprzedać dane mieszkanie. Praktycznie im większy i droższy lokal, tym lepiej dla kupującego. Łatwiej w takim przypadku negocjować warunki nie tylko u dewelopera, ale i w banku – jeśli akurat mamy możliwość zakupu na kredyt. Co ciekawe, na rynku przybywa na home hunterów, czyli osób które zajmują się profesjonalnym wyszukiwaniem okazji mieszkaniowych. Najlepiej jednak szukać okazji nie u dewelopera, a wśród lokali „z drugiej ręki”. Sprzedający mający do zaoferowania np. lokale z wielkiej płyty są bowiem dużo bardziej skłonni do negocjowania – zwłaszcza jeśli zależy im na szybkiej sprzedaży nieruchomości. Nierzadko zdarza się, że profesjonalny home hunter za odpowiednią prowizję znajdzie dla nas np. mieszkanie w centrum Warszawy w cenie niższej o nawet 50-60 tys złotych niż normalnie. Sami nigdy nie uzyskalibyśmy takiej stawki, ponieważ mało kto zna taktyki negocjacji i ma czas na to, żeby przebierać i sprawdzać poszczególne oferty.

Wygląda na to, że rynek nieruchomości jeszcze długo nie będzie taki jak kiedyś. Jest to spowodowane zastojem na rynku mieszkaniowym, a także zaostrzeniem polityki kredytowej przez banki. Jeśli jednak mamy wolną gotówkę, to warto poszukać czegoś interesującego wśród przecen – zwłaszcza z pomocą wyspecjalizowanego biura.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
basia
11 lat temu

Niby tak, ale jak się za temat zabrać. Temat jest tak skomplikowany i rozbudowany, że ciężko się w nim połapać.

Agnieszka
11 lat temu

Ja korzystałam z pomocy ludzi z Opena – bardzo dobrzy specjaliści, napewno Ci pomogą.

kaja
11 lat temu

ceny rzeczywiście poszły nieco w dół – zostaje jeszcze tylko problem dostępności kredytu