FedEx

FedEx wchodzi do Polski!

Wiadomości

To już pewne – FedEx – wkracza do Polski. Jest to obecnie największa firma kurierska w Ameryce. Króluje zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, gdzie liczba klientów przedsiębiorstwa wynosi bez mała sto milionów osób. Gigant jest obecnie w trakcie przejęcia polskiego operatora przesyłek – firmy Opek – dzięki czemu w łatwy sposób wejdzie na nasz rynek.

Specjaliści otwarcie mówią, że Amerykanie nagle się przebudzili, ponieważ takie firmy jak DHL czy UPS już od dawna są obecne na polskim rynku. Specjaliści jednak twierdzą, że jeśli FedEx faktycznie wejdzie już za niedługo do Polski, to sporo namiesza w lokalnym rynku usług kurierskich. Firma jest znana bowiem z dobrej jakości usługi i szybkości doręczeń. Działają sprawnie nawet w niedziele, jeśli akurat priorytet dostarczenia danego towaru akurat tego wymaga. Nie boją się także niestandardowych ładunków – przemieszczają nawet słonie z Afryki dla zoo w Stanach Zjednoczonych. Wejście na rynek dzięki firmie Opek jest o tyle trafnym wyborem, że przedsiębiorstwo to działające w naszym kraju o 1999 roku zdobyło szeroką rzeszę klientów – zwłaszcza tych stałych. Dzięki temu FedEx ma gotowe zaplecze logistyczne do działania na polskim rynku. Nie musi się także martwić o klientów, ponieważ przejmie spółkę razem z jej bazą stałych klientów. Polski rynek usług kurierskich jest jednak bardzo trudny „do ogarnięcia”, ponieważ panuje na nim ogromne rozdrobnienie. W naszym kraju działa wiele firm, które posiadają zaledwie kilka pojazdów i obsługują np. określone miasta. Może być to kolejnym atutem dla FedEx, która może przejąć część małych polskim przedsiębiorstw z tejże branży.

Rynek kurierski jest ściśle powiązany z handlem internetowym, który rośnie w Polsce „jak na drożdżach”. Specjaliści mówią otwarcie, że na rynku brakuje dużych firm, które świadczyłyby dobrą jakość usług w miarę niskiej cenie. Jeśli FedEx przyłoży się do wykreowania odpowiedniej marki, to przy pomocy firmy Opek może zostać jednym z wiodących graczy na lokalnym rynku.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mike
11 lat temu

I Bardzo Dobrze ! :)

morfeusz
11 lat temu

Zrobi się ciekawie :).
Potentaci DHL i UPS będą musieli zejść z tonu :)