warszawa

Warszawa perłą deweloperskiej korony

Wiadomości

Wiele osób pewnie zastanawia fakt, dlaczego Warszawa została uznana „perłą deweloperskiej korony”. Otóż według międzynarodowego rankingu zajęła ona trzecie miejsce, jako jedno z najlepszych miejsc do inwestycji dla firm z branży deweloperskiej.

Co ciekawe, zagraniczne firmy dużo bardziej doceniają atrakcyjność stolicy naszego kraju, niż przedsiębiorstwa pochodzące z Polski. Coraz więcej osób jest zdania, że to właśnie Warszawa będzie już za niedługo najważniejszym miastem Europy Środkowo-Wschodniej. Stanie się ona nie tylko centrum kulturalnym tej części kontynentu, ale także centrum finansowym – podobnym do Londynu czy Nowego Jorku. Z naszą rodzimą „Warszawką” wygrał jedynie Stambuł i Monachium – dwa z miast, w których inwestorzy najchętniej lokują w nieruchomości. Co prawda wielu Polaków uważa, że nasza stolica nie jest zbyt atrakcyjna, jednak dane mówią same za siebie – do Warszawy zjeżdża coraz więcej ludzi i przybywa w niej kapitału. Nawet podczas kryzysu jest tam najniższe bezrobocie w naszym kraju, a inwestycje zagraniczne widać na każdym kroku – od budowy nowych budynków, po np. linie metra wykonywane przez obce firmy. Praktycznie nie ma miesiąca, by w stolicy nie powstało coś nowego. Napawa to inwestorów optymizmem, ponieważ mało które miasto na świecie – zwłaszcza postkomunistyczne – potrafi sobie poradzić z takim wzrostem jak Warszawa.

Śmiało można powiedzieć, że powinniśmy być dumni z pozycji zajętej w międzynarodowym rankingu przez stolicę naszego kraju. Nie pozostaje nam nic innego, jak gratulować i wierzyć w to, że Warszawa nie zaprzestanie się rozwijać.

Subscribe
Powiadom o
guest
daj ocenę
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments