dystrybutor paliw

Spadają ceny paliw w Nowym Jorku

Surowce Wiadomości

Ceny paliw w Nowy Jorku spadają, ponieważ według ostatnich danych rosną rezerwy surowca za oceanem. Dodatkowo niskim cenom sprzyja obniżka ratingu sześciu europejskim krajom przez agencję ratingową Moody’s. Dodatkowo w dół poleciały także perspektywy ratingów dla trzech kolejnych krajów ze Starego Kontynentu.

Lekka słodka ropa West Texas Intermediate wyceniana była na ostatniej sesji na 100,37 USD za baryłkę – czyli jej cena spadła o aż 54 centy. Dużo drożej jest w Londynie, gdzie pomimo spadku o 73 centy baryłka wyceniania jest na 117,20 USD. Wszystko przez to, że według wyliczeń specjalistów zapasy surowca w Stanach Zjednoczonych zwiększyły się w ciągu zaledwie ubiegłego tygodnia o aż 1,6 mln baryłek. Amerykanie coraz bardziej uważają na zużycie paliwa, a do tego część z nich przesiadła się z powodu kryzysu na komunikację masową. Dodatkowo Moody’s obniżył ratingi krajów Europy przez ciągłe zawirowania wobec problemów fiskalnych na kontynencie. Co prawda Unia Europejska doszła do porozumienia z rządem w Atenach, ale nadal nie wiadomo czy prywatni wierzyciele Grecji – głównie zagraniczne banki – zgodzą się na częściowe umorzenie długów. Stale nasilają się strajki ludności, która protestuje przeciw zmniejszeniu płacy minimalnej o 20%, a także szeregowi zmian w przywilejach pracowniczych. Eksperci stale podkreślają, że jeśli nie pomożemy Grecji, to cała Europa z dnia na dzień zbankrutuje, a tym samym w górę pójdą wyceny praktycznie wszystkich surowców – w tym ropy naftowej.

Oczy specjalistów z USA są więc zwrócone ku pogrążonej w długach Europie. Nikt nie jest pewny, czy Atenom się uda wyjść ze spirali zadłużenia. Nawet jeśli, to i tak problemy mają także Hiszpanie czy Włosi. Wszystko rozstrzygnąć się ma w najbliższym czasie. Jeśli Europa przeżyje recesję, to ceny zamiast spadać, pójdą drastycznie w górę – mówią maklerzy NYMEX.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments