citibank

Karta kredytowa dla studenta od Citibanku

Prześwietlamy oferty

Nie ma co ukrywać, że karta kredytowa jest bardzo wygodnym instrumentem płatniczym. Pomaga ona nam zwłaszcza wtedy, kiedy np. musimy coś kupić, a wypłata będzie dopiero za kilka dni. Citibank Handlowy postanowił jednak wprowadzić ostatnio do oferty kartą kredytową dla studenta – czyli osoby bez stałej pracy. Jak to dokładnie działa?

Karta kredytowa dla studenta oferowana dla studenta jest zwykłą, wypukłą kartą kredytową w systemie MasterCard. Posiada ona możliwość płatności na odległość, np. przez Internet, a także funkcję płatności zbliżeniowych PayPass. W przeciwieństwie do innych tego typu produktów na rynku, Citibank bierze pod uwagę głównie wpływy na rachunek, a nie faktyczny dochód. Posiadając więc nawet rachunek w innym banku ze stałymi wpływami – np. z tytuły alimentów – możemy się starać o kartę kredytową dla studenta – musimy oczywiście nimi być. Nie ważne czy studiujemy dziennie czy zaocznie – jedynie kryterium to jedna z dziewięćdziesięciu największych uczelni w kraju, takich jak np. Uniwersytet Warszawski czy Uniwersytet Jagielloński. Na liście są też politechniki. Dodatkowy warunek, to bycie na przynajmniej trzecim roku studiów. Oprócz tego nie potrzeba żadnych zaświadczeń o zarobkach – chyba że chcemy uzyskać kartę z wyższym limitem niż minimalny, czyli 1 500 złotych. Trzeba jednak przyznać, że dla żaka bez stałych dochodów to sporo. Jeśli chcemy więcej, to musimy okazać się np. zaświadczeniem o zarobkach. W innym wypadku wystarczy jedynie wyciąg z konta za ostatnie pół roku. Karta ta kosztuje zaledwie 25 złotych w skali roku (obecnie trwa promocja, w której pierwszy rok jest za darmo). Klient ma aż 54 dni na spłatę zadłużenia. Po tym okresie zadłużenie oprocentowane jest na 24,00% w skali roku.

Jeśli więc jesteście Państwo studentami, którzy np. dorabiają sobie w wakacje, albo otrzymują alimenty, których żaden bank w Polsce nie uznaje jako dochód, to warto się udać do Citibanku po swoją pierwszą kartę kredytową. Co prawda na rynku jest jeszcze karta kredytowa PKO BP, jednak nie oferuje ona tak wysokiego limitu, a w dodatku nie jest wypukła. Nie przyda się więc przy wzięciu telefonu na abonament czy wynajęciu samochodu.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments