Alior Bank

Rachunki walutowe w Alior Banku

Prześwietlamy oferty

W dobie podróży po całym świecie coraz więcej Polaków interesuje się ofertom rachunków walutowych w swoim banku. Są one przydatne np. przy spłacie kredytu denominowanego w walucie czy przy podróżach zagranicznych. Wiele osób korzysta z nich także w przypadku pracy zagranicą i chęci posiadania oszczędności np. w euro. Przyjrzyjmy się bliżej kontom walutowym oferowanym przez Alior Bank.

Główną ich zaletą jest to, że są one całkowicie bezpłatne – zarówno jeśli chodzi o ich założenie, jak i prowadzenie. Mogą być prowadzone w takich walutach jak: EUR, USD, CHF, GBP, AUD, CAD, CZK, DKK, NOK, SEK, RUB. Należy jednak pamiętać, że obsługa gotówkowa prowadzona jest jedynie w: EUR, USD, CHF, GBP. W przypadku innych walut możemy jedynie płacić kartami płatniczymi wydanymi do kont walutowych czy robić przelewy. Bank natomiast nie przyjmie od nas np. rubli w oddziale, ani też nam ich nie wypłaci – pomimo posiadania ich na koncie. Nie zmienia to jednak faktu, że Alior Bank posiada obecnie najbogatszą ofertę rachunków walutowych na rynku – zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Do konta może zostać wydana karta debetowa MasterCard – płaska lub wypukła z wybranym wizerunkiem, na życzenie klienta z funkcjonalnością płatności zbliżeniowych PayPass. Jest ona jednak płatna. Wydanie kosztuje 15 złotych, a użytkowanie 5 złotych miesięcznie. Jest to jednak i tak najtańsza i najlepsza oferta na rynku, ponieważ  jedynie banki z grupy BRE Banku oraz Alior Bank nie pobierają opłaty za przyjęcie przelewu z zagranicy. Jeśli więc np. otrzymujemy wynagrodzenie w euro, funtach czy dolarach, to wybór jest jasny – rachunek walutowy w Alior Banku. Co prawda np. mBank czy MultiBank także nie pobiera wyżej wymienionej opłaty, ale nie posiada on kart debetowych np. do konta w dolarach.

Pomimo kilkuzłotowych opłat rachunek walutowy i wydana do niego karta płatnicza niewątpliwie zwróci nam się już w przypadku pierwszych zakupów np. w Wielkiej Brytanii. Unikniemy nie tylko podwójnego przewalutowania, ale także wygodnie wypłacimy środki w miejscowym bankomacie – nie martwiąc się o kurs ewentualnej wymiany środków ze złotówek na obcą walutę.

 

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments