BZ WBK

BZ WBK przejmuje Kredyt Bank!

Banki Wiadomości

To już pewne – marka Kredyt Bank – obecna na polskim rynku od 1990 roku definitywnie zniknie. Przejmuje ją jeden z największych banków w Polsce – BZ WBK – a właściwie jego hiszpański właściciel, czyli Santander.

Kredyt Bank ostatnimi czasy wiele wydał na reklamę, co nie przyniosło zamierzonych skutków. W spotach telewizyjnych można było zobaczyć między innymi twarz Wojciecha Manna. Postanowiono sprzedać więc wręcz legendarną w Polsce markę Hiszpanom. Mają oni za nią zapłacić nie w gotówce, a w akcjach BZ WBK – dokładnie 6,96 akcji BZ WBK za 100 akcji Kredyt Banku. Oferta jest jednak hojna, ponieważ średnia cena za akcję wyniesie 15,75 zł, podczas gdy akcje „zielonego” były notowane ostatnio po kursie 12,10 zł. Całość transakcji ma opiewać na 3,2 mld złotych. Do jej ukończenia potrzeba praktycznie jedynie zgody Komisji Nadzoru Finansowego. Prawdopodobnie to jednak tylko formalność. W wyniku połączenia Kredyt Banku i BZ WBK powstanie trzeci co do wielkości bank na rynku – zaraz po PKO BP i Pekao SA. BZ WBK będzie posiadało 900 placówek i 3,5 mln klientów. Bez wątpienia będzie więc to największe przejęcie bankowe w historii Polski. Zarząd „zielonego” wyliczył, że przez pierwsze cztery lata pomimo sporych inwestycji zyska na tej transakcji ponad 400 mln złotych.

Wygląda więc na to, że w najbliższym czasie na polskim rynku powstanie prawdziwy gigant zarówno bankowości detalicznej, jak i dla firm. Miejmy nadzieje, że wpłynie to na zwiększenie oferty, a także innowacji w BZ WBK, który do tej pory był ukierunkowany głównie na udzielanie korzystnych kredytów.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments