senior w banku

Emeryci w bankach

Emerytura Konta Wiadomości

Starsze osoby, emeryci i renciści stronią raczej od korzystania z produktów bankowych, ale w przyszłości może to ulec zmianie, a to za sprawą umowy podpisanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Pekao SA. Jej celem jest nakłonienie emerytów do zakładani akont bankowych i aktywnym uczestnictwie w korzystaniu z produktów finansowych.

Konta bankowe dla seniorów

Pekao SA zapowiada, że będzie oferował preferencyjne konta bankowe dla emerytów. Taka sytuacja związana jest z umową podpisaną z ZUS. Celem kampanii promocyjnej jest obniżenie kosztów obsługi emerytów. Dąży się do tego, aby w zdecydowanej większości seniorzy byli skłonni zrezygnować z usług Poczty Polskiej, która przynosi pieniądze ze świadczeń emerytalnych w gotówce, do domów emerytów, za pośrednictwem listonosza.

Emeryci wolą pocztę

Półtora roku temu rozpoczęto kampanię mającą na celu przekonanie emerytów do korzystania z usług bankowych. Wówczas ZUS współpracował z Bankiem Pocztowym. W tym czasie na 7,5 mln uprawnionych do pobierania emerytury, aż 46% korzystało z przekazu gotówkowego. Oznaczało to, że pieniądze z ZUS przynosił emerytom do domu listonosz.

Koszty obsługi pocztowej dla ZUS w przypadku dostarczania emerytur do mieszkań w całej Polsce, wynoszą łącznie 288 mln zł na rok. Po przeprowadzonej akcji przekonania emerytów do korzystania z usług Banku Pocztowego, w Polsce już tylko 41% uprawnionych do uzyskiwania świadczeń z ZUS korzysta z usług poczty. To nadal bardzo wiele, ale Ministerstwo Finansów ma nadzieję, że umowa z Pekao SA, które wygrało konkurs ogłoszony przez ZUS, wiele w tym zakresie zmieni.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
alek
11 lat temu

Bledem jest ze boja sie bankowych produktow, np swoim, taka blacha zmiana jak inne konto. Wczesniej mialem oplaty i za prowadzenie i za przelew. Wiadomo nie byly to wysokie sumy ale w skali roku to juz bylo cos, aktualnie w Getin, brak oplat i oprocentowanie. Chociaz z tego wzgledu warto wymieniac produkty bankowe na nowsze a wiec i lepsze