Neobank / Wielkopolski Bank Spółdzielczy

Lokata maksymalna w NeoBanku – sprawdźmy ją!

Prześwietlamy oferty

NeoBank – a właściwie Wielkopolski Bank Spółdzielczy – ma w swojej ofercie od dziś ciekawą ofertę lokaty terminowej, oprocentowanej na 7,2% w skali ryku. Przyjrzyjmy się jej nieco bliżej.

Pierwszym z mankamentów tego depozytu jest to, że mogą go jedynie założyć nowi klienci NeoBanku. Prowadzona jest ona w ramach Konta osobistego lub rachunku technicznego. Minimalna kwota lokaty wynosi 10 000 złotych, a maksymalna – aż 500 000 złotych. Klient może otworzyć dowolną ilość tego typu lokat. Najlepiej jest założyć rachunek bankowy, a przy okazji założyć lokatę bankową w NeoBanku. Jest on darmowy, a pozwoli nam on na stanie się w prosty i tani sposób klientami Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego. Pytanie tylko, czy warto aż tak bardzo się starać by otrzymać oprocentowanie na poziomie 7,2% skali roku. Należy bowiem pamiętać o tym, że od zysku tak czy inaczej przyjdzie nam dodatkowo zapłacić podatek od zysków kapitałowych, który umniejszy nasz kapitał końcowy. Warto także zaznaczyć, że lokata założona może być jedynie na okres 3 miesięcy – z możliwością przedłużenia.

Jeśli jednak nie przeszkadza nam mały prestiż Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego, a w dodatku mamy przynajmniej 10 000 złotych do zdeponowania na kwartał, to bez wątpienia oferta NeoBank będzie dla nas idealna. Trudno bowiem znaleźć obecnie na rynku lepsze oprocentowanie. Szkoda tylko, że oferta NeoBanku jest tak słabo reklamowana – np. brak spotów w publicznej telewizji.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments