Wykres finansowy

Kolejny świetny dzień na Wall Street

Giełda Wiadomości

Kolejny dzień z rzędu indeksy na Wall Street poszybowały w górę. Wszystko przez optymizm inwestorów spowodowany coraz lepszą sytuacją gospodarczą w Azji i Stanach Zjednoczonych. Coraz lepiej dzieje się także w pogrążonej w długach Grecji.

Główne indeksy zamknęły notowania na poziomie:

  • Dow Jones Industrial – wzrost o 0,55%;
  • NASDAQ – wzrost o 1,18%;
  • S&P – wzrost o 0,98%.

Dzień wcześniej informowaliśmy Państwa o tym, że wielu bogaczy straciło na ostatnich kilku sesjach nowojorskiej giełdy ponad 10 mld dolarów. Okazuje się jednak, że Wall Street odrabia swoje poważne straty. Inwestorzy wpadli w swoisty szał zakupowy po tym, jak niezłe okazały się informacje z zadłużonej Hellady. Nieoficjalnie mówi się o tym, że aż 85% wierzycieli zgodziło się na wymianę obligacji na inne – o dłuższym terminie wykupu.

Specjaliści uważnie patrzą w stronę Nowego Jorku, gdzie od dwóch dni na fali są spółki z branży finansowej i technologicznej. W górę ponownie poszły akcję Apple, które i tak są obecnie najdroższe w historii. Czyżby Ameryka rzeczywiście jako pierwsza wychodziła żwawo z macek kryzysu? Pewnie za wcześnie o tym głośno mówić, ale wszystkie przysłowiowe znaki na niebie i ziemi na to właśnie wskazują.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments