Polbank

Czy 1000-złotowa pożyczka w Polbanku jest rzeczywiście oprocentowana na 0%?

Świadomy klient

W telewizji, w prasie i radiu, a także w przestrzeni internetowej można zauważyć wzmożone reklamy Polbanku, który reklamuje korzystne kredyty konsumenckie. Ich atutem ma być to, że pierwszy pożyczony przez Polbank 1000 zł jest nieoprocentowany. Brzmi to nieco zbyt pięknie, aby było prawdziwe, dlatego postanowiliśmy sprawdzić w regulaminie kredytowania, jak jest naprawdę.

Kredyt Korzystny Bezpieczny

Tak brzmi nazwa promowanego kredytu gotówkowego, jaki oferowany jest w Polbanku. Główną osią promowania tego kredytu jest to, że pierwszy tysiąc złoty pożyczony klientowi jest oprocentowany na zero procent. Niestety, ale na tym kończą się jego zalety, bowiem powyżej granicy 1000 zł, oprocentowanie wynosi aż 13,9% w skali roku i nie jest ono atrakcyjne porównując je z innymi kredytami dostępnymi na rynku bankowym w Polsce.

Opłaty za „darmowy kredyt”

Przeciętny klient banku założy, że zaciągnie w Polbanku pożyczkę na kwotę na przykład 900 zł, dzięki czemu nie będzie płacił odsetek. Wszystko jest w porządku, do momentu, kiedy nie wczytamy się w warunki dodatkowe udzielania kredytu gotówkowego w Polbanku. Okazuje się, że kredyt ten tylko z definicji jest darmowy, a tak naprawdę słono trzeba za niego zapłacić. Koszt Kredytu Korzystnego Bezpiecznego stanowią:
• Opłata miesięczna za obsługę kredytu – wynosząca 5 zł,
• Prowizja miesięczna banku za kartę płatniczą, dołączaną do pożyczki – 5 zł.

Łącznie więc w ciągu miesiąca kredyt w Polbanku kosztuje klienta 10 zł. Łatwo przeliczyć, że zaciągając pożyczkę na 12 miesięcy, jej koszty będą wynosiły aż 120 zł. Prawdziwy koszt kredytu wyniesie więc ponad 13,3%, czyli tylko nieznacznie mniej od poziomu oprocentowania kredytu konsumpcyjnego w Polbanku powyżej granicy 1000 zł.

Bank nie naliczy opłaty za obsługę kredytu wyłącznie wtedy, gdy saldo kredytu będzie zerowe. Jeśli klient spóźni się z kolei ze spłatą rat kredytu, zapłaci dodatkową prowizję Polbankowi w wysokości 39 zł. Jeśli zaś zechce kartą wydaną do pożyczki wypłacić pieniądze z obcych bankomatów, prowizja wyniesie 5 zł za każdą tego typu transakcję.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments