Pożyczka hipoteczna „od podszewki” – czyli co i jak

Kredyty

Większość większych pożyczek udzielana przez bank jest w ostatnim stadium dość mocno kontrolowana, a główne meritum kontroli jest skupione na pytaniu „na co Panu te pieniądze?”. O ile w pewnych sytuacjach może być to normalne, to z pewnością jest to niekomfortowe rozwiązanie, które w pewnym sensie rodzi przed pójściem do banku pewne obawy – mogą być słuszne, choć większość to i tak wymysł człowieka.

Jeżeli nie chcemy przytłaczać się nadmiernym bólem w postaci pytań banku na co chcemy przeznaczyć kredyt, możemy skorzystać z kredytu hipotecznego, który jest najtańszym dostępnym kredytem na rynku. Szczególnie przydatny gdy w grę wchodzi do zaciągnięcia większa suma pieniędzy, a my nie mamy czasu, ani siły do tłumaczenia się bankowi na co potrzebna są nam pieniądze.

Rata w przypadku pożyczki hipotecznej jest w większości wypadków o jedną trzecią niższa niż w przypadku normalnej pożyczki gotówkowej. W niektórych przypadkach rata może być nawet zmniejszona o połowę, niż ma to miejsce w tradycyjnych pożyczkach gotówkowych. Warto wymienić najlepsze (obecnie) banki, które oferują taki kredyt na przystępnych zasadach – Citi Handlowy, BPH i Meritum Banku.

W obecnie żyjących czasach większość z nas może mieć spore problemy w zaciąganiu pożyczek i nie jest to problem niespłacalności, ale złej oceny (przez bank) naszej sytuacji finansowej, co w konsekwencji czyni nas niewypłacalnymi w oczach banku. Jeżeli ktoś posiada taką zdolność to zazwyczaj jest to kwota daleka od jego oczekiwań. W efekcie najlepszym rozwiązaniem wydaje się więc być pożyczka hipoteczna, która jest najtańszym i najlepszym sposobem pozyskanie dość sporej ilości pieniędzy w najszybszym czasie.

Kto może pokusić się o zaciągnięciu pożyczki hipotecznej? Każdy kto posiada własnościową nieruchomość, która w ocenie banku jest atrakcyjna – może to być np. mieszkanie własnościowe, spółdzielcze, dom, a nawet działka. Zastawić możemy także dom innej osoby – po pisemnej zgodzie obu stron. Jedynym warunkiem jest zastanie przez bank nie obciążonej hipoteki mieszkania.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ali
Ali
11 lat temu

Co do kredytu to albo poszukamy jakiegos dobrego rankingu, albo zapytam doradce. Mozna tez jeszcze sprawdzic oferte w Getin banku, przewaznie mieli te produkty korzystne wzgledem konkurencji