GPW

Spokojny koniec tygodnia w Warszawie

Giełda Wiadomości

Ostatni tydzień zakończył się dość spokojnie na warszawskim parkiecie. Dobre dane zza oceanu zostały jednak stłumione przez zakończenie notowań PBG i Getin Holdingu w ramach głównego indeksu GPW – czyli WIG20.

Główne indeksy zakończyły w piątek notowania na poziomie:

  • WIG – spadek o 0,17%;
  • WIG20 – spadek o 0,27%;
  • mWIG40 – wzrost o 0,04%;
  • sWIG80 – spadek o 0,08%.

Skromne wzrosty oraz spadki zostały spowodowane przez wycofanie dwóch spółek – PBG i Getin Holding – z indeksu WIG20. Pierwsza z nich „wypadła ze stawki” z powodu słabej kondycji finansowej. Druga z nich natomiast przeniosła się na wiedeński parkiet, gdzie ma być notowana w ramach lokalnego indeksu giełdowego. Utrzymanie dobrej kondycji warszawskiego parkietu udało się utrzymać pod koniec tygodnia jedynie dzięki dobrym danym z USA, które poprawiły humor wielu inwestorom.

Jaki będzie kolejny tydzień na GPW? Z pewnością nadszedł czas na nadrobienie strat z ostatnich kilku miesięcy. Wielu inwestorów oczekuje więc poważnych wzrostów. Czy WIG20 zacznie nareszcie dynamicznie rosnąć? Jeśli będą temu sprzyjać zarówno dwie nowe notowane w jego ramach spółki, jak i dane z zagranicy, to niewątpliwie tak.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments