ipla

Cyfrowy Polsat przejmuje Iple

Wiadomości

Większość z nas kojarzy aplikację o nazwie Ipla, przeznaczoną w głównej mierze na komputery osobiste. Każdy zainteresowany zdaje sobie sprawę że to za jej pomocą możemy obejrzeć wybrany odcinek każdego serialu na życzenie – większość seriali z Polsatu czy Telewizji Publicznej TVP. Istnieje także możliwość wykupienia odcinków premierowych, które można obejrzeć przed ich premierową emisją w telewizji (tego typu usługa jest już płatna).

Ostatnio nie dzieje się jednak zbyt dobrze, gdyż aplikacja Ipla straciła w ciągu ubiegłego roku, aż 700 tysięcy aktywnie oglądających użytkowników. Jakiś czas temu dostaliśmy jednak informacje o tym że Cyfrowy Polsat postanowił wykupić całość udziałów telewizji internetowej Ipla, a wartość transakcji wahała się w granicach 150 milionów złotych. Dzięki temu zabiegowi Ipla ma osiągnąć rentowność już w ciągu najbliższych trzech lat, podwajając tym samym przychód. Warto dodać że od jakiegoś czasu można oglądać także filmy online (pokaźna baza filmów), jednak po przejęciu aplikacji przez Cyfrowy Polsat możemy spodziewać się większego wysypu polsatowskich seriali i programów rozrywkowych.

Obecnie plany są ogromne, gdyż jest to najlepsza i największa stacja telewizyjno-internetowa w Polsce, który z pół miliona widzów w 2009 roku, doszła do 1,4 miliona aktywnych użytkowników online w 2011 roku. Oficjalnie aplikacja Ipla stanie się częścią Cyfrowego Polsatu już 2 kwietnia 2012 roku. Wszystkie materiały możemy oglądać zarówno w wersji przeglądarkowej, jak i wersji przeznaczonej dla posiadaczów komputerów osobistych – odrębnie instalowana aplikacja. To właśnie wersja instalowana straciła najwięcej, gdyż w styczniu ubiegłego roku (2011) szacowana ilość zainstalowanych aplikacji była na poziomie 2,2 miliona. Pod koniec 2011 roku – w grudniu – wynik ten było o blisko 700 tysięcy mniejszy. Prawdopodobnie ma to związek z wprowadzeniem możliwości oglądania materiałów bezpośrednio z przeglądarki internetowej. Z rynku zostali wyeliminowani już tacy gracze jak Wyborcza.biz oraz TVScreen.pl. Na rynku pozostaje wciąż rozwijający się TVN Player.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments