Gdzie najłatwiej o pracę?

Pomimo tego, że ogólny poziom bezrobocia w Polsce stale rośnie, to nadal istnieją branże, które dosłownie cierpią na deficyt pracowników. Warto wziąć je pod uwagę, ponieważ zdobycie wykształcenia kierunkowego w ramach jednej z nich gwarantuje zatrudnienie na lata.

Najwięcej pracy w naszym kraju jest w takich dziedzinach jak:

  • medycyna;
  • bankowość i finanse;
  • ubezpieczenia;
  • motoryzacja.

Stale brakuje nam bowiem wykwalifikowanych lekarzy – specjalistów tacy jak kardiolodzy czy chirurdzy. Ze znalezieniem pracy – głównie w największych miastach w Polsce – nie powinny mieć także osoby z wykształceniem ekonomicznym lub finansowym. Na lokalnym rynku stale przybywa firm finansowych oraz banków, które stale szukają nowego personelu. Dodatkowo rozwija się sektor ubezpieczeń, w którym na gwałt potrzeba np. rzeczoznawców. Dla słabiej wykwalifikowanych niewątpliwie dobrym kierunkiem może być praca w branży motoryzacyjnej – głównie w sprzedaży i transporcie. Rynek samochodowy w Polsce stale się rozwija, na rynku przybywa nowych salonów i warsztatów. Dobry mechanik nie powinien mieć więc problemu ze znalezieniem dobrze płatnej pracy w okolicy.

Wielu pyta jednak, co zresztą osób, które ukończyły np. politologię czy psychologię. Specjaliści otwarcie mówią, że w wielu przypadkach jedyną opcją jest albo dodatkowe kształcenie – np. poznawanie nowych języków, albo przekwalifikowanie. Podobnie sytuacja wygląda na rynku prawniczym, gdzie obecnie na rynku stale przybywa bezrobotnych magistrów prawa i administracji.

 


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.