Dolar

Tanieją futures na amerykańskie indeksy

Futures Wiadomości

Dynamicznie spadają kontrakty na amerykańskie indeksy giełdowe na Wall Street. Wszystko przez lecące w dół ceny surowców oraz obawy dotyczące ewentualnego spowolnienia gospodarczego w Chinach.

Ceny futures na poszczególne indeksy kształtują się następująco:

  • S&P500 – spadek o 0,59%;
  • Dow Jones Industrial – spadek o 0,51%;
  • Nasdaq – spadek o 0,50.

Powodem spadków są niewątpliwie zawirowania wobec światowego zapotrzebowania na metale i paliwa. Rośnie napięcie wobec Iranu, który przestał ostatnio wysyłać swoją ropę naftową między innymi do takich krajów, jak Wielka Brytania czy Francja. Dodatkowo rosną ceny miedzi i innych metali. Nie wiadomo także, co dalej wydarzy się w Chinach. Słabnący eksport tego kraju może bowiem osłabić lokalną gospodarkę regionu, więc inwestorzy masowo wyprzedają papiery wartościowe. Wszystko to sprawia, że futures na indeksy notowane w Nowym Jorku spadają. W ślad za amerykańskimi notowania z pewnością pójdą na najbliższej sesji wszystkie europejskie indeksy. Miejmy jednak nadzieje, że nie będą zniżkować zbyt mocno.

Zdaniem specjalistów dzisiejsze spadki wycen kontraktów na amerykańskie indeksy giełdowe są niczym innym, jak swoistym ostrzeżeniem, że globalny kryzys nadal jest w pełni. Warto mieć to na uwadze, inwestując w poszczególne indeksy czy jednostki funduszów inwestycyjnych nierzadko oszczędności całego życia.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments