Gdzie po dobre konto oszczędnościowe?

Konta

Na rynku rachunków oszczędnościowych w marcu wystąpiło niewielkie przetasowanie. Wszystko przez to, że jedynie do końca tego miesiąca można jeszcze legalnie uniknąć płacenia podatku od zysków kapitałowych przez zastosowanie dziennej kapitalizacji odsetek.

Najwyżej w zestawieniu miesięcznym nadal plasuje się konto oszczędnościowe Deutsche Banku, które oferuje klientom aż 8,10% w skali roku. Dodatkowo rachunek ma kapitalizację dzienną. Warto się jednak śpieszyć, ponieważ promocja tego rachunku trwa jedynie do 31 marca. Nieźle prezentuje się także Polbank, który oferuje swoim klientom rachunek Konto Codzienny Sukces z oprocentowaniem na poziomie 5,53% w skali roku – i to z dzienną kapitalizacją. Dawny lider – czyli BNP Paribas – znajduje się obecnie na trzecim miejscu z oprocentowaniem równym 5,50% w skali roku. Także i to konto dolicza odsetki do kapitału codziennie. Z wysokim oprocentowaniem – lecz brakiem kapitalizacji dziennej – na kolejnym miejscu plasuje się DnB Nord, który daje na koncie oszczędnościowym 6,00% w skali roku. Reszta rynkowych ofert to już konta oferuje nieco powyżej inflacji lub poniżej niej – czyli konta, które przynoszą straty i nie są warte uwagi.

Decydując się na rachunek oszczędnościowy warto sprawdzić, czy oferuje on dzienną kapitalizację odsetek. Może on być wtedy dużo bardziej korzystniejszy, niż oferta z wyższym oprocentowaniem wyjściowym. Wygląda na to, że to ostatni miesiąc tak stabilnego rynku oszczędnościowego. Kolejny miesiąc z pewnością przyniesienie nowe oferty i zmiany oprocentowania. Jakie? Przekonamy się już za miesiąc.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
olo
olo
11 lat temu

Nie warto brac dany produkt w pierwszym lepszym banku, wygodnie jest porownywac oferty przez openfinance. Na tym zyskujemy my, nie tylko na samym produkcie, ale takze na czasie, ktore zajeloby poszukiwanie