pracownicy

Zagraniczne przedsiębiorstwa cenią Polaków

Firma Wiadomości

Analizując aktualne badania wśród pracodawców w Polsce łatwo zauważyć, że cenią oni polskich pracowników. Wszystko przez to, że są oni przeważnie bardzo solidni, punktualni i coraz bardziej profesjonalni – w przeciwieństwie do leniwych Greków, Włochów czy Hiszpanów.

Aż 95% zagranicznych przedsiębiorstw deklaruje, że chętnie ponownie zainwestowałoby w Polsce i zatrudniło Polaków – i to bynajmniej nie z powodu niższego wynagrodzenia dla pracowników. Coraz więcej osób w naszym kraju, pracujących głównie na specjalistycznych stanowiskach w zagranicznych firmach mających swoje oddziały przeważnie w dużych miastach zarabia „po europejsku”. Pracodawcy zdają sobie bowiem sprawę z tego, że wykwalifikowany pracownik, który nie jest sowicie wynagradzany wcześniej czy później odejdzie do konkurencji lub wyjedzie zagranicę. Osoby dobrze wykształcone są wręcz pozorom dużo bardziej mobilne zawodowo, niż ci którzy mają np. wykształcenie średnie lub zawodowe. Nie ma reguły, która firma zatrudniająca w Polsce jest najlepsza – z pewnością zależy to od indywidualnych preferencji pracownika. Bez wątpienia jednak każde przedsiębiorstwo, które postanowiło wejść do Polski i zatrudnić tutejszych pracowników nie żałuje – chyba że z powodu zbytniej biurokracji.

Szkoda jedynie, że także i polscy pracodawcy tak chętnie nie zatrudniają pracowników i nie są z nich aż tak bardzo zadowoleni. Być może to kwestia indywidualnego podejścia zagranicznego inwestora? Tak czy inaczej obcy są bardziej zadowoleni z obcych, niż swoi ze swoich.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o