Polska wódka podbija świat

Świat pije coraz więcej polskiej wódki

Wiadomości

Wydawać by się mogło, że spożycie mocnych alkoholi na świecie w dobie wielu sklepów z winem raczej słabnie. Tymczasem eksport polskiego alkoholu wzrósł rok do roku o 6%. Warto zaznaczyć, że ponad 75% sprzedanych zagranicę polskich trunków to wódka.

Zainteresowanie nią wzrosło rok do roku o 7%. Najwięcej mocnego alkoholu eksportujemy do Stanów Zjednoczonych, gdzie polską wódkę można spotkać na półkach w praktycznie każdym markecie. Specjaliści mówią, że dużo mniej pijemy, ale za to więcej eksportujemy. Jest w tym wiele prawdy, ponieważ pomimo tego, iż spożycie wódki w Polsce słabnie – z uwagi na jej rosnącą cenę, a także coraz większe zamiłowanie Polaków do win, to i tak kwotowo mocnych alkoholi sprzedajemy coraz więcej. Można je spotkać od Londynu, przez Nowym Jorku, aż po Tokio. Wszystko przez to, że wiele naszych rodzimych marek zaskarbiło sobie serca światowych barmanów, których zdaniem polska wódka jest najlepsza do drinków. Niektóre firmy z branży alkoholowej zastanawiają się wręcz nad tym, czy nie rozszerzyć swojej produkcji i sprzedaży – i to pomimo tego, że żyjemy w czasach globalnego kryzysu.

Polska czysta wódka podbija świat

Warto podkreślić, że Polskie produkty szturmem podbijają świat w różnych kategoriach wódek. Mamy zatem marki premium, takie jak Belvedere, które upodobały sobie gwiazdy pop kultury. W większości barów na świecie znajdziemy co najmniej jedną polską wódkę klasy standard, najczęściej Wyborową. Klasą samą dla siebie jest także Żubrówka z charakterystyczną trawką – prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalny polski produkt gorzelniczy. Polscy producenci nie mają się zatem czego wstydzić!

Z piciem wódki nierozerwalnie łączy się kac. Dla czytelników Serfin.pl przygotowaliśmy krótki poradnik jak sobie z nim radzić! Jak wyleczyć kaca? Odtruwanie alkoholowe w praktyce

Zdaniem ekspertów trudno powiedzieć, czy obecny trend wzrostowy na rynku mocnych trunków będzie się utrzymywał. Obecnie ludzie wolą raczej lekkie alkohole od tych, które mają na swojej etykiecie zapis „vol. 40%”. Tak czy inaczej mamy się jednak czym szczycić, ponieważ praktycznie cały świat pije polską wódkę – a nie np. tę rosyjską.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments