ING

Część ING trafi pod młotek?

Banki Fundusze inwestycyjne Wiadomości

Wydawać by się mogło, że wszystkie banki na polskim rynku pomimo kryzysu radzą sobie całkiem nieźle. Tymczasem ING prowadzi rozmowy na temat sprzedaży części swojej grupy kapitałowej. Nieoficjalnie mówi się o tym, że holenderski gigant chce się pozbyć swojego funduszu ING OFE.

Chętnymi do nabycia aktywów jest PKO BP i PZU. Nic dziwnego, bowiem ING OFE jest największym funduszem tego typu w Polsce. Wartość zgromadzonych w nim środków sięga 57 mld złotych. W kuluarach mówi się jednak o tym, że PKO BP „chce połknąć” ING Bank Śląski. Tłumaczyłoby to dlaczego w rozmowach z największym holenderskim bankiem uczestniczy także polski gigant ubezpieczeniowy – PZU. Być może największy bank w Polsce nie chce bowiem przejąć całości grupy, a jedynie pion OFE oraz bankowości detalicznej. Reszta – czyli np. ubezpieczenia kredytów – mogłaby zostać przejęta przez PZU. Nic jak na razie nie jest pewne, ale wygląda na to, że na polskim rynku szykuje się solidne „przetasowanie”. Wiele banków zmienia swoją ofertę depozytową, jak i kredytową, a jednocześnie niektóre instytucje finansowe szykują się do przejęć innych.

Czas pokaże, czy rozmowy PKO BP oraz PZU z ING Group przyniosą jakiś skutek. Nikt co prawda nie chce powiedzieć, w jakiej kondycji jest obecnie holenderski gigant, ale skoro zamierza sprzedać przynajmniej swoją największą perełkę – czyli ING OFE – to z pewnością ING nie jest w fazie rozkwitu. Przynajmniej nie w Polsce.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Darek
11 lat temu

Jak donoszą media to nie PZU i BP mają przejąć ING tylko odwrotnie ciekawe za jakie pieniądze miałyby kupić te dwa podmioty udziały 39 firmy na świecie? Mamy wrzesień i bzdura podana jako nieficjalna plotka zamieszczona tu jako pewnik jakos się nie sprawdza. Kolejny redaktorzyna na usługach danego logo?
nie pozdrawiam