Alior Bank

MasterCard Business w Alior Banku

Prześwietlamy oferty

Prowadząc własną działalność gospodarczą warto posiadać firmową kartę kredytową. Obecnie ciekawą ofertę w tym segmencie rynku ma Alior Bank. Przyjrzyjmy się nieco bliżej plastikowi tego banku oferowanego małym i średnim przedsiębiorcom.

W ofercie bank ma dwa warianty – Silver oraz Gold. Pierwsza wersja karty oferuje oprocentowanie na poziomie 20,00% w skali roku dla transakcji bezgotówkowych. Druga choć droższa, to daje klientowi możliwość korzystania z zadłużenia oprocentowanego zaledwie 15,00% w skali roku. Oprócz designu karty pod względem funkcjonalności są zupełnie identyczne. Każda z nich oferuje aż 57 dni okresu bezodsetkowego. Jeśli przedsiębiorca wykona miesięcznie transakcje na minimum 1 500 złotych kartą kredytową dla firm, to bank zwolni go z opłaty rocznej za plastik. W inny przypadku za kartę w wariancie Silver klientowi przyjdzie zapłacić 40 złotych, a Gold kosztuje 70 złotych rocznie.  Wydanie obu kart jest całkowicie darmowe. Warto podkreślić to, że karta MasterCard Business oferowana przez Alior Bank pozwala wszystkim przedsiębiorcom na zwrot 1% dokonanych transakcji. Biorąc pod uwagę, że wiele osób kupując np. towar posługuje się kartą płatniczą, zwrot może wynieść nawet kilkaset złotych w skali miesiąca. Ciekawostką jest także to, że karty biznesowe Alior Banku oferują klientom limit w granicach nawet 300 000 złotych. Wszystko zależy jednak od indywidualnej oceny kredytowej przedsiębiorcy przeprowadzanej przez bank. Osoby, które jednak posiadają już regularnie zasilany rachunek firmowy w Alior Banku mogą starać się o plastik na uproszczonych zasadach – przedstawiając jedynie zaświadczenia z Urzędu Skarbowego i ZUS, zamiast pełnych dokumentów finansowych przedsiębiorstwa.

Z pewnością karta kredytowa dla przedsiębiorców oferowana przez Alior Bank jest pod wieloma względami dużo bardziej atrakcyjna, nawet od plastików oferowanych klientom detalicznym. Należy jednak pamiętać o tym, że karta ta – jak zresztą każda inna – wymaga wcześniej czy później pełnej spłaty.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments