bogactwo

Gdzie po tanie konto firmowe?

Firma Konta Wiadomości

W dobie globalnego kryzysu każdy przedsiębiorca szuka jak najtańszego rachunku bankowego dla swojej firmy. Warto więc przejrzeć aktualne oferty poszczególnych banków, by przekonać się, w którym warto mieć konto.

Niewątpliwym liderem zestawienia jest Idea Bank, gdzie drobny przedsiębiorca nie zapłaci ani grosza za prowadzenie konta, przelewy oraz kartę debetową. Obecnie to jedyna taka oferta na rynku. Nieco droższy jest Citibank Handlowy, który oferuje darmowe konto i przelewy, ale za kartę debetową przyjdzie nam już zapłacić 6 zł/miesiąc. Na uwagę zasługuję FM Bank, który ma darmowe konto dla przedsiębiorców z przelewami i kartą debetową za 0 zł, ale każe sobie płacić za wpłatę gotówki na rachunek firmowy – 0,1%, ale nie mniej, niż 3 zł. Pozornie ciekawą alternatywą może być konto firmowe w ING Banku Śląskim, który daje darmowy rachunek i kartę debetową, ale za każdy przelew przyjdzie nam już zapłacić 0,90 zł. Przy wielu transakcjach miesięcznie kwota ta może urosnąć do kilkuset złotych w skali roku. Podobnie sytuacja wygląda w Inteligo, gdzie karta i prowadzenie rachunku są darmowe, ale każdy przelew to aż 1 zł.

Jak widać warto przejrzeć aktualne rankingi kont firmowych, by przekonać się, które z nich będzie najkorzystniejsze dla naszego przedsiębiorstwa. Wszystko jednak zależy od indywidualnych preferencji, ponieważ niektórzy nie potrzebują np. darmowych wypłat firmową kartą debetową.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
greg
10 lat temu

co prawda mam konto indywidudalne w Getin, ale jest preferencyjne i oferuje sporo… Moze dla firm tez beda mieli cos ciekawego

gość
9 lat temu

założyłam dla swojej firmy konto w Idea Bank- jest darmowe, ma dostęp online i jeśli na coś nagle potrzeba kasy- debet do 20 tysięcy bez prowizji za przyznanie go. i więcej mi nie trzeba :)