komputery

Wzrosła sprzedaż komputerów na świecie

Wiadomości

Trudno nie przyznać że dzisiejszy świat komputerem stoi. Nie ma więc możliwości obejścia się bez tego stosownego urządzenia, który w głównej mierze służy raczej do pracy, niż do gier komputerowych – chociaż właściwie każdy znajdzie tu coś dla siebie. Komputer jest w dzisiejszym świecie nieodzownym elementem każdego z nas, gdyż właściwie mamy z nim styczność codziennie w przypadku surfowania po sieci, pracy biurowej gdzie niezbędny jest komputer, a nawet w takich chwilach gdy wypłacamy gotówkę z automatu. Nie da się więc uniknąć kontaktu z technologią która otacza nas i będzie nas otaczać dalej w jeszcze większym stopniu niż teraz. Kolejnym przykładem mogą być telefony komórkowe, które są już właściwie niewielkimi komputerami mającymi własny system operacyjny – często możemy na nich zrobić czynności podobnie jak na stacjonarnym komputerze. Bardzo atrakcyjne (także cenowo) są na przykład tablety, oferujące zazwyczaj tyle samo co komórki, jednak w większej wersji (większy ekran, wygodniejsza praca). Dzięki szybkiemu rozwojowi techniki możemy liczyć na stałe i cykliczne zyski i nie inaczej jest z rokiem obecnym.

W ostatnim czasie firma Gartner (analiza rynkowa) podała do informacji publicznej że sprzedaż komputerów PC wzrosła w pierwszym kwartale 2012 roku o całe 1,9 procent porównując analogiczną sytuację do roku wcześniejszego – sprzedaż komputerów wyniosła więc 89 mln. Przypomnijmy jednak że wcześniej firma liczyła raczej na spadek, który miał sięgnąć 1,2 procent, lecz do tego jednak nie doszło. W tej sprawie wypowiedział się jeden z głównych analityków firmy Garner, Mikako Kitagawa. Potwierdził on że gorsze wyniki mogliśmy zaobserwować m.in. w rejonie Azji w takich krajach jak Chiny czy Indie, gdzie po prostu rynki odnotowały słabszą niż zwykle sprzedaż. Zaskakująca dobra była wręcz sytuacja Afryki, Europy czy Bliskiego Wschodu, gdzie nie liczono na aż tak dużą sprzedaż komputerów. Komu przypada więc największy udział w rozdzielaniu tortu na większe kawałki? Według informacji przedstawionych przez firmę Gartnera na największy kawałek tortu może liczyć HP, który zwiększył swoje udziały z dotychczasowych 16,9 procent do 17,2 procent – odnotowano najlepszą sprzedaż pierwszego kwartału (15,3 mln sprzedanych sztuk).

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wiktor
9 lat temu

Cena robi swoje, a wiekszosc komputerow oferuje juz coraz wiecej. Np laptopy, ktore przestaly byc sprzetem do pracy… Obecnie jednak rozgladam sie za rozwiazaniem stricte biznesowym

Bati
9 lat temu

Jeśli chodzi o biznesowe to sporo się różni oferta dla zwykłych zjadaczy i profesjonalistów mnie urzekł B580 od lenovo mam małą firmę a dzięki LSSB czyli wsparciu przed atakami z sieci i codziennej konserwacji nie potrzebuję informatyka. Do tego wydłuzona gwarancja na 3 lata to już coś.