BZ WBK

Kredyt na zakup akcji w BZ WBK

Prześwietlamy oferty

Obecnie światowe rynki są w swoistym dołku. Dlatego też coraz więcej osób myśli o zakupie akcji, aby na nich porządnie zarobić w ciągu najbliższych miesięcy czy lat – np. na emeryturę. Nierzadko nie posiadamy na ten cel wolnych środków, ale warto pamiętać o tym, że na rynku istnieją kredyty gotówkowe na zakup akcji. Przyjrzyjmy się tego typu finansowanie oferowanemu przez BZ WBK.

Tego typu kredyt udzielany jest na zakup udziałów jednej lub więcej spółek na rynku pierwotnym, bądź wtórnym. Jest on udzielany w BZ WBK na okres maksymalnie czterech miesięcy. Warto jednak zaznaczyć, że tego typu finansowanie spłaca się dopiero na końcu okresu kredytowania – wraz z należnymi odsetkami i opłatami. BZ WBK pobiera prowizję za udzielenie kredytu na zakup akcji – 0,5% od pożyczonej kwoty. Ciekawostką jest to, że taka pożyczka może zostać spłacona albo poprzez sprzedaż papierów wartościowych i realizację zysku, albo zupełnie z odrębnych środków klienta. Jest to korzystna opcja dla osób, które np. dostają pod koniec roku bonusy finansowe w pracy lub np. „trzynastkę”. Nie czekają na dodatkowe fundusze możemy zaciągnąć kredyt na zakup akcji, a kupując udziały w odpowiednim momencie możemy na nich sporo zarobić. Kredyt w BZ WBK z pewnością pozwala na zainwestowanie nawet wtedy, gdy akurat nie mamy wolnych środków lub po prostu nie chcemy przeznaczać obecnych oszczędności na granie na giełdzie. Przez cały okres kredytowania zakupione papiery są współwłasnością banku. Najlepiej, aby były zakupione przez biuro maklerskie BZ WBK. Oprocentowanie kredytu jest bliżej nieznane, ponieważ zależy ono od kwoty inwestycji, profilu klienta (zatrudniony na umowę o pracę czy np. przedsiębiorca) oraz spółki, której udziały chce nabyć pożyczkodawca.

Dla jednych kredyt na zakup akcji może być czymś wręcz egzotycznym. W końcu na giełdzie można także stracić. W obecnym momencie jednak większość spółek ma tak niską wycenę, że albo upadną, albo zaczną za rok lub dwa notować zyski. Każdy kto ma taką możliwość powinien wykorzystać okazję do korzystnego zainwestowania środków – nawet na kredyt.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments