Deklaracja podatkowa

Zmiany w zakresie deklaracji podatkowych

Podatki Wiadomości

W październiku tego roku uległ zmianie tryb składania deklaracji podatkowych dotyczących m.in. podatku akcyzowego oraz podatku od gier.

Urzędy Skarbowe coraz bardziej internetowe

Internet śmiało wkracza w strefę podatkową, wyraźnie ułatwiając życie podatnikom. Przede wszystkim, na zmianach tych korzystają przedsiębiorcy, bowiem mogą oni przesyłać już coraz większą liczbę dokumentów za pośrednictwem Internetu. Nie muszą stać w kolejkach i tracić czasu na dopełnianie takich formalności. Mogą tego dokonać nie wychodząc z firmy.

Nowe rozporządzenie podatkowe

Na dniach weszło w życie rozporządzenie dotyczące składania w formie elektronicznej deklaracji o podatku akcyzowym oraz od gier. Trzeba przy tym zaznaczyć, że nowe uwarunkowania prawne wyraźnie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom branży hazardowej. Są to dla niej spore ułatwienia w działalności. Nie ulega wątpliwości, że deklaracje przesyłane drogą internetową szybciej trafiają do urzędu i podlegają sprawdzeniu.

Dla kogo ułatwienia?

Służba Celna wylicza, że ułatwienia w zakresie składania deklaracji podatkowych obejmą przede wszystkim firmy, które:

  • Działają w branży hazardowej,
  • Handlują alkoholem,
  • Handlują papierosami.

Warunek

Nie wszyscy przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z ułatwień, jakie oferują im nowe przepisy. Do przesłania dokumentów do Urzędu Skarbowego drogą internetową należy bowiem posiadać podpis kwalifikowany, a także trzeba poinformować naczelnika urzędu skarbowego o chęci składania deklaracji w taki sposób.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o