Banknoty

Jak zainwestować bezpiecznie i pewnie na 13% w skali roku?

Świadomy klient

Czy możliwe jest istnienie na rynku lokaty krótkoterminowej, oprocentowanej aż 13% w skali roku. Osobiście, nie słyszałam o takiej ofercie bankowej. Szczytem marzeń inwestorów w Polsce jest uzyskanie na lokacie bankowej oprocentowania 6,5% w skali roku. W taki właśnie sposób kształtuje się najwyższe oprocentowanie lokat bankowych, oczywiście po zlikwidowaniu z rynku tzw. lokat antybelkowych, od których nie trzeba było płacić podatku od zysków kapitałowych.

Kto oferuje lokaty oprocentowane ponad 10%

Dziś lokaty oprocentowane powyżej granicy 10% są oferowane wyłącznie przez para banki, takie jak Amber Gold czy Finroyal. Niemniej jednak, klienci inwestujący w nie swoje pieniądze muszą być świadome tego, że takie lokaty nie są w pełni bezpieczne. Nie mają one bowiem żadnych gwarancji, a więc klient w rzeczywistości, po upływie czasu trwania inwestycji, niekoniecznie uzyska założone odsetki, ani nawet całość swojego kapitału. Czy zatem można zarobić 13% na lokacie, bez ryzyka? Niektórzy dowodzą, że jak najbardziej.

Quasi-Lokata

Lokata dająca 13% zysku w skali roku jest możliwa, ale każdy z nas musi ją skonstruować samodzielnie. Wystarczy oprzeć ją o zwykły serwis aukcyjny Allegro albo każdy sklep internetowy, aby wysokie zyski szybko stały się naszym udziałem. Potrzeba trochę zachodu, aby móc cieszyć się zyskiem na poziomie 13% z lokaty, ale jest on w zasadzie pewny. Jak go wypracować? Otóż, każdy sklep internetowy na mocy przepisów odpowiednich ustaw, ma obowiązek zwrócić pieniądze za towar odesłany do niego przez klienta. Oprócz pieniędzy za zakup, sklep jest zobowiązany do zwrotu klientowi określonych odsetek. Na to wskazuje ustawa o ochronie praw konsumenta, narzucająca taki obowiązek na wszystkie punkty handlowe, umożliwiające klientom dokonywanie zdalnych zakupów.

Klient w praktyce może zwrócić każdy towar, na dodatek bez konieczności podawania powodu. Na podjęcie decyzji ma 10 dni od chwili zakupu, ale wcześniej na ogół musi za towar zapłacić w formie przedpłaty. Klient w przypadku zwrotu towaru do sklepu internetowego, ma pełne prawo do zwrotu pieniędzy, jak i odsetek od daty wysłania pieniędzy do dnia ich odzyskania. Odsetki są naliczane wedle stawki określonej w ustawie, a więc są to wysokie odsetki ustawowe, wynoszące obecnie aż 13% w skali roku. Konsument zwracający towar do sklepu ponosi wyłącznie koszt jego wysyłki zwrotnej.

Obowiązek informacyjny sklepów www

Sklepy internetowe mają obowiązek informowania klientów na przykład o tym, że istnieje 10 – dniowy termin na zwrot towaru bez podania przyczyny. Jeśli takie postanowienie nie zostanie potwierdzone na piśmie przez sklep, to prawo do odstąpienia od umowy i prawo do zwrotu towaru jest przedłużone do trzech miesięcy. W takim przypadku czerpanie korzyści z 13% odsetek ustawowych jest jeszcze bardziej dochodowe.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gość
11 lat temu

o matko, ale kręcenia. to wolę jednak normalne odkładnie na lokatach, które mi się sprawdzają czyli getinowskie online.