BRE Bank

mBank i MultiBank wprowadzają mSaver oraz MultiSaver!

Prześwietlamy oferty Wiadomości

BRE Bank – a właściwie dwie jego flagowe marki, czyli mBank i MultiBank – wprowadziły dziś do oferty mSaver i MultiSaver. Oba instrumenty choć różnią się odrobinę swoją nazwą, to działają na tej samej zasadzie.

Ideą rozwiązania jest to, by klient mógł oszczędzać przy wykonywaniu transakcji – głównie przy płatnościach kartą. mSaver i MultiSaver nie jest obligatoryjny, ale skoro jest darmowy, to grzechem byłoby z niego nie skorzystać – choćby nawet dla samego wypróbowania. Do tej pory podobny instrument oszczędnościowy miał w swojej ofercie Citi Handlowy. BRE poszedł jednak o krok dalej, bo pozwala klientom wybierać, jaki procent z każdej transakcji ma być zabierany na specjalne konto oszczędnościowe (max. 15%) lub jaka kwota (np. 1 zł od każdej transakcji kartą i przelewów). Istnieje także możliwość zaokrąglania transakcji do 10 zł, dzięki czemu robiąc zakupy za 25,90 zł bank pobierze dodatkowo 4,10 zł i przeleje je na nasze konto oszczędnościowe. Pozwoli to nam na bezstresowe oszczędzanie minimalnym kosztem. W końcu grosz do grosza i uzbiera się spora suma. Klient ma możliwość wybrania, od jakich transakcji będzie pobierana kwota – od płatności kartą debetową, przelewów z konta czy nawet wypłat z bankomatów. Można także wybrać wszystkie opcje naraz. Co do samej specyfiki, to mSaver i MultiSaver jest rachunkiem oszczędnościowym oprocentowanym na 4,00% w skali roku (przy wpłatach max. 3 000 zł miesięcznie). Na konto to można wpłacać także środki zwykłym przelewem. Inaczej oprocentowanie spada do 3,60% w skali roku.

Czyżby wyglądało na to, że mBank i MultiBank rzeczywiście łączy szyki, by finalnie połączyć się w nowy bank – mBank 2? Stale przybywa nam nowości na temat dosłownie identycznych instrumentów wprowadzanych w obu markach BRE Banku jednocześnie. Z pewnością najbliższe miesiące pokażą, czy oba twory rzeczywiście połączą się w jeden – bank wirtualny z nowoczesnymi instrumentami płatniczymi i oszczędnościowymi niedostępnymi jak na razie na polskim rynku. Jednym z nich jest z pewnością omawiany mSaver i MultiSaver.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments