Lokata rentierska na 7% w Banku Pocztowym – gdzie jest haczyk?

Bank Pocztowy przebił w ostatnim czasie wszystkie oferty lokat terminowych, jakie pojawiły się na rynku. Okazało się, że 6,5% zaoferowane na lokacie przez Kredyt Bank i BGŻ Optima to jeszcze zbyt mało. Dlatego Bank Pocztowy postanowił podwyższyć maksymalne oprocentowanie depozytów, oferując 7% na lokacie. Nic, tylko zakładać depozyty na poczcie czy też w oddziałach Banku Pocztowego, ale uwaga – w ofercie banku znajdują się pewne haczyki!

Parametry lokaty

Bank Pocztowy promuje lokatę rentierską, na której można zarobić 7% w skali roku. Jest to lokata 24-miesięczna, przy której odsetki są wypłacane w trybie rentierskim, czyli co miesiąc. Taka konstrukcja lokaty jest atrakcyjna dla klientów, bowiem mało która osoba zdecydowałaby się na zamrożenie na okres dwóch lat swoich środków finansowych, jeśli nie miałaby na horyzoncie realnych zysków dla siebie, które otrzyma w krótszym czasie niż na tradycyjnej lokacie terminowej. Długoterminowe depozyty są potrzebne każdemu bankowi. W tym względzie Bank Pocztowy nie jest żadnym wyjątkiem, bowiem dzięki nim ma on możliwość pokrycia udzielanych przez siebie kredytów hipotecznych. Minimalna kwota lokaty to 500 zł.

Jak założyć lokatę?

Aby móc skorzystać z lokaty rentierskiej oprocentowanej na 7% w skali roku, klient musi związać się na stałe z Bankiem Pocztowym. Bank wypłaca odsetki od lokaty co miesiąc, ale wyłącznie na jedno z dwóch rodzajów kont osobistych, jakie prowadzi. Konto w Banku Pocztowym bez spełniania dodatkowych warunków może być bezpłatne, ale klient nie może wyrazić zgody na uzyskanie karty płatniczej do rachunku. Aby nie płacić za kartę, należy ją aktywnie wykorzystywać na co dzień.

Można więc powiedzieć, że lokata rentierska na 7% w skali roku jest jedynie przynętą, która ma pozwolić Bankowi Pocztowemu na pozyskanie nowych, potencjalnych klientów zakładających w nim swoje konta osobiste. Można obawiać się tego, że po tym, jak klient zdeponuje pieniądze na dwuletniej lokacie, bank może wprowadzić opłaty za konto osobiste, konieczne do założenia przy depozycie, aby zrekompensować sobie wysokie odsetki płacone klientom. Takiej możliwości nie można dziś wykluczyć.

Jak na razie, oferta Banku Pocztowego jest przejrzysta i uczciwa. Bank wypłaca klientowi odsetki od lokaty rentierskiej na 24 miesiące co miesiąc, ale tylko na konto założone w Banku Pocztowym. Co będzie później? Tego nie wie nikt, ale uwaga – po założeniu lokaty na 2 lata trzeba być naszykowanym na to, że wiele parametrów kont osobistych w Banku Pocztowym może ulec zmianie, a klient za owe zmiany najprawdopodobniej będzie musiał zapłacić.


  1. dlaczego w Kaliszu nikt niewie o lokacie rentierskiej

    Odp.
  2. Bo w Kaliszu wrony zwracają i nikt nie umie czytać

    Odp.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

Tagi