Pekao SA

Podstawowe karty kredytowe w Pekao SA – prześwietlmy je!

Prześwietlamy oferty

Pekao SA jako jeden z nielicznych banków na polskim rynku nadal ma w swojej ofercie płaskie karty kredytowe. Co prawda nie są one przydatne w np. rezerwowaniu pokoju hotelowego czy wynajęciu samochodu, ale i tak mogą być przydatne dla osób, które zarabiają zaledwie kilkaset złotych miesięcznie.

Bank nie wymaga bowiem dochodów minimalnych, a limity podstawowych kart kredytowych w Pekao SA zaczynają się już od 500 zł. Wydawane są one zarówno z logiem VISA, jak i MasterCard – według woli klienta. Obie posiadają możliwość płatności zbliżeniowych – czyli PayWave lub PayPass. Maksymalny limit dla każdej z kart to 2 000 zł, ale to i tak sporo np. dla studenta. Karty te pomimo tego, że są płaskie, to i tak oferują możliwość płatności na odległość – np. przez Internet. Są one więc przydatną formą płatności dla osób, które cenią sobie bezpieczeństwo finansowe. Okres bezodsetkowy w przypadku podstawowych kart kredytowych wydawanych przez Pekao SA to 55 dni. Jeśli klient nie spłaci w tym czasie swojego całego zadłużenia, to będzie ono oprocentowane na 21,90% w skali roku. Niestety bank nie oferuje np. rozłożenia płatności w ramach karty kredytowej na raty. Opłata za wydanie karty to 25 zł (tyle samo wynosi opłata w każdym kolejnym roku jej użytkownia). To stosunkowo niewiele, jak na kartę kredytową (pomimo tego, że jest ona płaska).

Klienci posiadający regularnie zasilane konto w Pekao SA mogą się starać o kartę VISA Regata, albo MasterCard Credit na uproszczonych warunkach – okazując w oddziale banku jedynie dowód osobisty. Co prawda oferta żadnej z tych kart nie jest wybitna, ale pozwala na zaciągnięcie kredytu, jak każda inna na rynku. W dodatku jest dostępna dla osób otrzymujących np. niską rentę. Jest to jej ogromną zaletą.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments