Dostęp do internetu przyśpieszy!

Wiadomości

Polska jest dobrze i dynamicznie rozwijającym się państwem. Często stawia się nasz kraj za wzór, bo dokładnie wiedzieliśmy co robić w chwili wybuchu kryzysu – nie da się ukryć, że tylko nasz kraj na tym praktycznie nie ucierpiał, a nawet skorzystał. Poza tym jesteśmy cenioną siłą roboczą, która praktycznie wszędzie witana jest z otwartymi rękoma – mamy dużo wykształconych i potrzebnych na zachodzie specjalistów. W tak dynamicznie rozwijającym się kraju nie może więc zabraknąć dostępu do rzeczy praktycznie podstawowej. Chodzi oczywiście o internet.

Przewiduje się, że dostęp do szybkiego internetu będzie niebawem miał aż 4 miliony gospodarstw domowych. Co więcej, będzie on też znacznie tańszy i łatwiej dostępny. Wszystko dzięki zarządzeniu w sprawie częstotliwości 800 MHz, która ma być rozdysponowana, co z pewnością poprawi rozwój szybkiego internetu LTE – idealnego kandydata na to stanowisko. Urząd Komunikacji Elektronicznej poinformował, że rozdysponowanie częstotliwości zwiększy też konkurencję – przybędzie podmiotów, które będą chciały oferować swoje usługi. To w rezultacie spowoduje lepsze świadczenie usług – będą wyższego standardu – ale także będzie sprzyjać niskim cenom. Ostatecznie więc skorzystamy my – końcowi użytkownicy.

Nie można mieć też wątpliwości, że decyzja wydana przez Urząd Komunikacji Elektronicznej jest także korzystna dla mobilnej telefonii i mobilnego internetu. Eksperci podkreślają, że jest to bardzo korzystne z punktu widzenia rozwoju internetu w Polsce. Dlaczego? Ponieważ tradycyjne łącza nie są w stanie dotrzeć w niektóre miejsca – brak odpowiedniej infrastruktury. Ludzie muszą więc korzystać z dużo gorszych rozwiązań, nierzadko okupionych dużą porcją nerwów. Dzięki nowej częstotliwości, będzie można przyśpieszyć rozwój najlepszego i najszybszego internetu mobilnego w Polsce – LTE. Miejmy nadzieję, że rozwiązanie to okaże się prawdziwym sukcesem, a my (jako użytkownicy) będziemy zadowoleni.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
frankowicz
frankowicz
8 lat temu

dostęp to jedno a ceny to drugie. Jeśli usługi będą drogie to itak nie zwiększy to rynku. Dlatego czekam na takie rozwiązania które sprawią że w dostawcy internetu do domu będę mógł przebierać jak w dostawcach sieci komórkowych. Wtedy nie słyszałbym od administratora że w bloku nie ma możliwości na gigakablówkę