Toyota Bank

Konto firmowe w Toyota Bank

Prześwietlamy oferty

Na polskim rynku z miesiąca na miesiąc pojawia się coraz więcej ofert darmowych kont bankowych dla przedsiębiorców. Warto przyjrzeć się jednemu z nich, oferowanemu przez dość niszową w naszym kraju instytucje finansową – Toyota Bank. Ma on w swojej ofercie bardzo korzystny rachunek bieżący dla firm. Przyjrzyjmy mu się nieco bliżej!

Konto dla przedsiębiorców oferowane przez Toyota Bank jest całkowicie darmowe – co nie jest wcale regułą w tym segmencie rynku. Z rachunku można wykonać także 1 000 darmowych przelewów miesięcznie – zarówno na inne rachunki krajowe, jak i do ZUS czy US. Do rachunku wydawana jest bezpłatna karta debetowa VISA, która umożliwia płatności na odległość, np. przez Internet. Bank nie robi jednak problemów jeśli klient zamiast standardowej karty debetowej woli wypukłą kartę obciążeniową VISA, która może przydać się nierzadko np. przy rezerwacji hoteli zagranicą. Toyota Bank oferuje dodatkowo przedsiębiorcom lokaty overnight oprocentowane nawet 5% w skali roku. Jest to duża zaleta dla przedsiębiorców, którzy przechowują na rachunku bankowym spore ilości wolnej gotówki, ale nie mają możliwości „zamrożenia jej” na dłużej. Bank posiada intuicyjny dostęp online, przez co każdemu łatwo będzie wykonywać wszelkie płatności i dyspozycje dotyczące posiadanego konta i kart. Warto jednak mieć na uwadze, że Toyota Bank jest instytucją ścisłe wirtualną. Jeśli więc potrzebujemy załatwić np. kredyt dla naszej firmy, to musimy wypełnić wniosek online i czekać cierpliwie na umową przesłaną kurierem. Może to być spora niedogodność dla niektórych osób, dlatego też rachunek firmowy w Toyota Banku jest polecany jako raczej drugi rachunek firmowy, obok tego w jednym z „banków naziemnych”.

Nie ma co jednak ukrywać, że konto firmowe oferowane przez Toyota Bank jest jednym z najlepszych na rynku. Gdyby bank posiadał choć kilka placówek np. w stolicy, to niewątpliwie stałby się jednym z liderów bankowości dla małych i średnich przedsiębiorstw.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments