Getin Bank

Konto firmowe Moja Firma start-up w Getin Banku

Prześwietlamy oferty

Zakładając własną działalność gospodarczą warto przejrzeć dokładnie oferty kont firmowych poszczególnych banków, aby przekonać się, które z nich faktycznie jest najkorzystniejsze. Weźmy dziś pod lupę rachunek Moja Firma start-up oferowany przez Getin Bank.

Bank reklamuje, że rachunek ten jest korzystnym wyjściem dla nowych (i zwłaszcza małych) przedsiębiorstw. Przez pierwsze sześć miesięcy nie zapłacimy za jego prowadzenie ani grosza. Gratis są trzy przelewy elektroniczne w miesiącu do innych banków. Dodatkowo darmowe są wszystkie przelewy do US i ZUS. Do rachunku mogą być podczepione rachunki dodatkowe – prowadzone w złotówkach lub walutach obcych. Do rachunku głównego wydawana jest karta debetowa MasterCard Business Card lub MasterCard Executive Business Card. Warto jednak zaznaczyć, że każdy przelew powyżej darmowego limitu miesięcznego kosztuje 1 zł. Jest to dość sporo, jeśli przyszły przedsiębiorca zamierza często rozliczać się z kontrahentami. Getin Bank oferuje jednak solidny bonus – 10 zł za 5 000 zł salda. Jeśli więc na rachunek firmowy będą wpływały co miesiąc kilkutysięczne środki lub będziemy na nim przechowywać jakieś „firmowe zaskórniaki”, to rachunek konto dla naszej działalności gospodarczej możemy mieć nawet całkowicie za darmo. Bank kusi przyszłych klientów tym, że w pakiecie z kontem firmowym jest Informacja Prawna. Problem w tym, że aby dodatkowo skorzystać z Ochrony Prawnej, to trzeba dopłacić aż 18 zł/miesiąc.

Pierwsze co przychodzi na myśl – rachunek firmowy w Getin Banku dedykowany start-upom z pewnością nie zachwyca. Nie jest ani do końca darmowy, ani nie oferuje żadnych fajerwerków w starciu z konkurencją. Dużo lepszą ofertę ma należący także do grupy Getin Noble Bank dedykowany firmom Idea Bank. Nie dajmy się więc skusić na pozornie tanie konto firmowe, które potem będzie dość ciężko zmienić – głównie przez obowiązek aktualizacji danych w urzędach czy u kontrahentów.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments