Kolejny dzień z rzędu drożeje miedź na rynkach surowcowych całego globu. Powodem do zwyżki notowań brunatnego metalu okazały się tym razem dobre dane z amerykańskiego rynku budowlanego.
Obecnie za miedź trzeba zapłacić:
- w Londynie 7 402,00 USD za tonę, to wzrost o 0,9%
- w Nowym Jorku 3,3275 USD za funt, to wzrost o 0,4%
- w Szanghaju 8 525,00 USD za tonę, to wzrost o 0,4%
„Tak dobra koniunktura na rynku metali z pewnością nie będzie trwała wiecznie. Z pewnością to chwilowe spadki, które już w środę albo czwartek zamienią się z koloru zielonego w czerwony” – komentują specjaliści.
Warto więc zachować pewien dystans do rynku i nie lewerować nadmiernie transakcji, bo nagłe obsunięcie notowań miedzi może sprawić, że zostaniemy z przysłowiowym kwitkiem. Inwestorzy oczekują kolejnych wzrostów, analitycy studzą oczekiwania spekulantów, a tak naprawdę dopiero środowe notowania zweryfikują jak zawsze, kto miał rację.