Banki biją się o klientów firmowych

Banki

Banki dzielą swoją ofertę na pakiety produktów i usług skierowane do klientów indywidualnych oraz do firm. Również sama oferta firmowa jest konstruowana w taki sposób, aby odpowiadała wymaganiom takich grup odbiorców, jak osoby prowadzące działalność gospodarczą, inne przedsiębiorstwa i korporacje, czy też instytucje i samorządy. Banki dotychczas rozbudowywały przede wszystkim ofertę kierowaną do osób prywatnych, zaniedbując nieco firmy. W chwili obecnej powoli się to zmienia. Właściciele Małych i Średnich Przedsiębiorstw mają realną szansę na to, aby uzyskać bardzo atrakcyjne produkty i usługi bankowe.

Rachunki bankowe czołowym produktem

W zakresie oferty kierowanej do przedsiębiorców, zdecydowana większość banków promuje dziś konta firmowe. Wiadomo, że rachunek dla firmy jest koniecznością, ponieważ dzięki niemu może ona swobodnie, szybko i bezpiecznie dokonywać transakcji bezgotówkowych, czy regulować swoje comiesięczne zobowiązania wobec ZUS i US. Trzeba powiedzieć, że rachunki firmowe nie są dzisiaj prostymi produktami, ale całymi pakietami, dzięki którym przedsiębiorca ma możliwość spełnienia kilku swoich potrzeb finansowych jednocześnie.

Gdzie po najlepsze konto firmowe?

Takie pytanie niewątpliwie zadaje sobie wielu przedsiębiorców, którzy poszukują konta firmowego. Dobrą ofertą dla firm przede wszystkim mogą się pochwalić te banki, które rzeczywiście głównie obsługują właśnie przedsiębiorców. Jednym z takich banków jest Idea Bank, w którym ciekawą ofertą jest konto pod nazwą „Firma to Zysk”. Już tylko na tej podstawie można wnioskować, że posiadając takie konto, firma ma jednocześnie możliwość uzyskiwania wysokich przychodów dodatkowych. Rzeczywiście tak jest, a poza tym, właściciele rachunku „Firma to Zysk” mogą uzyskać ponadstandardową, wysokiej jakości obsługę klienta i wsparcie ze strony doradców finansowych Idea Bank. Za konto firmowe w Idea Banku można w ogóle nie płacić, jeśli wpływ na rachunek wyniesie co najmniej 1000 zł oraz klient dokona płatności kartą debetową wydaną do rachunku na kwotę minimum 500 zł miesięcznie. W przeciwnym razie, opłata za konto wyniesie 4,99 zł miesięcznie i tyle samo za kartę. Głównym atutem wspominanego konta „Firma to Zysk” jest to, że ma ono wysokie oprocentowanie. Przez pierwszy rok wynosi ono aż 5%, zaś w kolejnych latach może być ono jeszcze wyższe, choć wówczas uzależnione jest od wysokości stopy rynkowej WIBOR. Kolejnym plusem konta jest premia, którą uzyska każdy przedsiębiorca będący właścicielem takiego rachunku, jeśli będzie zapewniał na koncie odpowiedniej wysokości wpływy miesięczne. Premia polega na sukcesywnym podwyższaniu oprocentowania, wraz ze wzrostem wysokości wpływów. Maksymalnie, oprocentowanie w Idea Banku konta firmowego może wzrosnąć o 1 punkt procentowy, jeśli wpływ na rachunek wyniesie ponad 50 001 zł.

Do konta „Firma to Zysk” jest dołączany program lojalnościowy typu cashback. Polega on na tym, że Idea Bank zwraca 1% kwoty transakcji bezgotówkowej dokonanej za pośrednictwem karty debetowej.

Konkurenci dla konta w Idea Banku

Idea Bank nie jest jedyną instytucją finansową, która chce przyciągnąć do siebie jak najwięcej klientów firmowych, oferując im dopasowane do ich potrzeb pakiety rachunków. Między innymi, takie kroki poczyniły banki:
• Deutsche Bank,
• Alior Bank,
• Bank BPH.
Deutsche Bank PBC ma w swojej ofercie konto dbNET Biznes, będący kompleksowym produktem skierowanym do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Dla pozostałych przedsiębiorców, mających pełną księgowość przygotowano zaś rachunek db Firma Plus.

W przypadku konta dbNet Biznes, które można założyć przez Internet, bank nie pobiera opłat za:
• Prowadzenie,
• Przelewy internetowe,
• Pierwszy przelew zagraniczny typu SEPA w miesiącu,
• Wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach.

Decydując się na konto firmowe w Deutsche Banku, klient otrzymuje dodatkowo konto oszczędnościowe z oprocentowaniem na 5% w skali roku (db Oszczędna Firma), bezpłatny przez pierwsze pół roku „Pakiet przedsiębiorcy”, z darmową księgowością itd. oraz bezpłatne ubezpieczenie assistance.

W Alior Banku można liczyć na bezprowizyjną obsługę kasową wykupując konto firmowe, zaś w Banku BPH każdy z dostępnych pakietów firmowych jest ściśle dopasowany do typu działalności klienta.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gość
11 lat temu

i chyba nie tylko firmowych. dla indywidualnych też mają ciekawe oferty. mam konto w getinie i to co mi zaoferowali jest całkiem niezłe.