Idea Bank

Konto Idealne w Idea Banku

Prześwietlamy oferty

Jak mawiają niektórzy – pozory mylą. Tak jest i w przypadku idealnego (czytaj: najtańszego) konta dla internauty, które oferowane jest przez bank… dla firm. Mowa o Koncie Idealnym oferowanym przez jeden z „klonów” Leszka Czarneckiego – a dokładnie Idea Bank.

Dlaczego warto przyjrzeć się temu rachunkowi nieco bliżej? Ponieważ wiele osób zapomina, że Idea Bank to instytucja finansowa świadcząca swoje usługi nie tylko dla firm. Konto Idealne na pierwszy rzut oka wygląda bardzo korzystnie. W bezpłatnym pakiecie klient dostaje:

  • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta osobistego
  • 0 zł za przelewy
  • 0 zł za wydanie i prowadzenie karty debetowej
  • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce

Nie trudno zauważyć, że to bardzo kusząca oferta, która może na dzień dzisiejszy równać się co najwyżej tej, jaką ma np. Alior Sync. Warto jednak wspomnieć o tym, że w przeciwieństwie do konkurencji Konto Idealne obsługiwane jest także w oddziale. Rachunek można założyć przez kuriera lub w placówce banku. Do konta wydawana jest karta debetowa (płaska) MasterCard z możliwością płatności na odległość (np. przez Internet), a także PayPass. Z uwagi na totalny brak opłat i możliwość wpłat/wypłat gotówki w oddziałach Idea Banku jest to wręcz idealna propozycja np. dla studentów, którzy chcą jak najbardziej ciąć koszta – zwłaszcza za usługi, które według wielu osób powinny być darmowe.

Jedynym mankamentem Konta Idealnego może być dla niektórych osób „toporny” system transakcyjny, który miewa przerwy w działaniu lub drobne błędy. Dodatkowo brak aplikacji mobilnej Idea Banku (np. na smartfony). Tak czy inaczej jest to jednak i tak jedna z najtańszych ofert konta osobistego na polskim rynku. Miejmy nadzieję, że jak najdłużej.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments