Nie przepłacaj za przewalutowanie!

Wiadomości

Skończył się okres letni, gdzie większość z nas wyjechała na zasłużone wakacje. Był to okres wspólnej zabawy i wspaniałych wrażeń. Nie da się ukryć, że w tym czasie wielu zdecydowało się wyjechać poza granice naszego kraju. Płacą jednak polską kartą w sklepie dochodziła kwestia przewalutowania, co było dość kosztowne. Bank więc zabierał nam więcej niż powinien. Można było tego w prosty sposób uniknąć. Jaki? Założyć darmowe konto walutowe. Okres ferii to także doskonała okazja na działanie, a jeżeli nic nie planujesz tej zimy, to skorzystaj z informacji i zabezpiecz się na przyszłość – zapewne na kolejne wakacje.

Założenie konta walutowego jest równie proste co założenie konta w banku. W zasadzie udajemy się w to samo miejsce i z tymi samymi papierami – kto nie chce iść osobiście, wszystko zrobi przez internet. Różnicą jest tylko nazwa produktu – zazwyczaj konto walutowe. Większość banków ma w swojej ofercie takie konta i co więcej, są one zazwyczaj bezpłatne. Konto walutowe możemy założyć w walutach takich jak: dolar amerykański, euro, funt brytyjski oraz frank szwajcarski – najpopularniejsze waluty w Polsce. Co jednak daje nam takie konto? Np. kiedy wchodzimy do sklepu i chcemy zapłacić za zakupy, powiedzmy 20 euro, to tyle też znika z naszego konta. Bank nie pobiera opłat za przewalutowanie, bo dostępne środki już zostały przewalutowanie – za darmo. Jeżeli płacilibyśmy kartą z konta zawierającego polskie złotówki, to nie tylko zapłacilibyśmy po cenie kursu – zazwyczaj zawyżonego – ale też dodatkowo bank pobrał by opłatę za przewalutowanie pieniędzy. W ten sposób oszczędzamy.

Mając konto walutowe warto zadbać też o kartę płatniczą, która z reguły też jest darmowa – czasami trzeba spełnić jakieś mało istotne wymagania. W ten sposób będziemy mogli też wypłacać pieniądze z bankomatów w danym kraju, nie ponosząc dodatkowych opłat związanych z przewalutowaniem. Jeżeli w najbliższym czasie wybierasz się za granicę, to zadbaj o takie konto. Zaoszczędzisz dużo pieniędzy!

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments