Chcesz rozkręcić biznes? BGK pomoże!

Wiadomości

W Polsce nie brakuje osób, które dzielą się innowacyjnymi pomysłami na przyszły biznes. Nie brakuje im nie tylko pomysłów, ale przede wszystkim kreatywności. Są to przede wszystkim ludzie młodzi, myślący nieszablonowo. Niestety, młodość ma pewne ograniczenia, a jednym z największych jest brak funduszy na rozwój swojego pomysłu. Pieniądze są największym problemem we wsparciu kreatywności i innowacyjności, jaką przejawia setki, a nawet tysiące młodych ludzi – szczególnie podczas studiów. Po pewnym czasie twórczość ta zostaje zadławiona przez monotonny rynek pracy – a wszystko przez brak pieniędzy na rozwój własnego pomysłu. BGK przychodzi z pomocą i oferuje finansowe wsparcie na najbardziej innowacyjne pomysły. Co ciekawe, skorzystać może w zasadzie każdy.

BGK podpisało umowę z instytucjami pożyczkowymi, które zapewnią dopływ kapitału na najlepsze z możliwych pomysłów. Jedynym szkopułem jest to, że oferowana pomoc będzie tak naprawdę pożyczką zwrotną. Jeżeli jednak cię to nie zraża, to wiedz, że możesz starać się nawet o 74 tysiące złotych. Założeniem pomocy ma być niskoprocentowa pożyczka – dużo tańsza niż kredyt otrzymany w banku. Propozycje mogą być już składane od 17 listopada. Mogą to zrobić zarówno absolwenci, studenci, jak i osoby bezrobotne. Co ciekawe, inicjatorem całego programu jest resort pracy.

Pożyczki mają być udzielane w ramach kolejnego – drugiego już – programu „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie”. Co ciekawe pierwszy program zakończył się wielkim sukcesem, ponieważ podpisano umowy na łączną wartość 5,3 miliona złotych. Zyskały także osoby, które chciały stworzyć dodatkowe miejsce pracy dla osoby bezrobotnej – doposażyć stanowisko. Pieniądze nie były więc zmarnowane, a mądrze wykorzystane. Zachęcony sukcesem pierwszej edycji programu, resort pracy postanowił wznowić kolejną. Być może i ty masz szansę na pożyczkę w celu rozwoju lub stworzenia firmy? Warto się o nią postarać.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments