Europa nie zamierza ratować Grecji przed krachem

Wiadomości

Ministrowie finansów państw strefy euro nie zamierzają dawać więc pieniędzy zadłużonej po uszy i szantażującej Grecji. Ministrowie finansów państw strefy euro jak na razie nie będą wydzielać środków dla Grecji, ponieważ kraj ten musi najpierw wykonać płatność względem Międzynarodowego Funduszu Walutowego, którego termin upłynął wczoraj (we wtorek, 30 czerwca). Taką informację podała agencja Reuters, powołując się na urzędnika strefy euro.

„W żadnym wypadku” – odpowiedział urzędnik na pytanie, czy ministrowie finansów krajów strefy euro na spotkaniu, gdzie zostanie przedstawiona nowa oferta Grecji o międzynarodowej pomocy, zgodzą się na wypłatę środków dla Aten do spłaty długu MFW. Z kolei Deutsche Welle podaje, że kanclerz Niemiec wykluczyła możliwość zawarcia porozumienia z Grecją w ostatniej chwili. „Niemiecka strona uważa, że przed referendum dyskusja na temat pozyskania dodatkowych pieniędzy jest niemożliwe” – oświadczyła Merkel. Na krótko przed tym Angela Merkel wykluczyła możliwość zawarcia porozumienia z Grecją w ostatniej chwili. „Dziś w nocy równo o północy czasu środkowoeuropejskiego, okres obowiązywania programu wygaśnie. I nie widzę innych dobrych dowodów na to, że zdarzy się cokolwiek, by było inaczej” – oświadczyła kanclerz.

30 czerwca upłynął termin obowiązywania programu pomocy finansowej dla Grecji.Wcześniej grecki premier Alexis Tsipras zapowiedział na 5 lipca referendum w sprawie propozycji wierzycieli. Według premiera, jeśli Grecy zagłosują za obsługą programu oszczędnościowego, to on odejdzie na polityczną emeryturę. Warto też dodaj, że Grecji grozi bankructwo i wyjście ze strefy euro – jak nigdy wcześniej.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments