ROR szyty na miarę, czyli jak wybrać idealne konto osobiste

Konta

Sprawne funkcjonowanie w codziennym życiu bez posiadania konta osobistego jest praktycznie niemożliwe. Bez niego nie da się zrobić choćby zakupów w internecie, nie mówiąc już o pracy zarobkowej, czy wykonaniu zwykłych przelewów bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat. Praktycznie każdy bank ma w swojej ofercie konto osobiste, jednak jak wybrać ROR szyty na miarę?

Z rachunku osobistego obecnie korzysta praktycznie każdy, gdyż bez niego normalne funkcjonowanie byłoby mocno utrudnione. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że dostępne na rynku bankowym konta osobiste różnią się od siebie pod wieloma względami. Wybierając konto osobiste należy przede wszystkim kierować się własnymi potrzebami oraz możliwościami. Paradoksalnie idealny rachunek wcale nie musi oznaczać najdroższej na rynku opcji. Oto kilka cech, na jakie należy zwrócić szczególną uwagę wybierając swój wymarzony ROR.

Opłaty i prowizje za prowadzenie konta
Konto osobiste stało się tak powszechnym produktem finansowym, że praktycznie w każdym banku można znaleźć kilka opcji do wyboru. Wiele instytucji finansowych wychodzi naprzeciw swoim klientom i oferuje darmowe konto osobiste. W niektórych przypadkach zwolnienie z opłat za prowadzenie rachunku następuje w momencie pojawiania się na nim regularnych wpływów (takich jak comiesięczna wypłata) bądź wydania określonej kwoty pieniędzy. Warto więc przy szukaniu konta, zastanowić się czy w przyszłości również będziemy wstanie spełniać określone przez bank warunki.

Dostęp do rachunku z różnych źródeł
Mobilność to dość istotna kwestia, którą należy wziąć pod uwagę przy szukaniu idealnego konta. Coraz więcej banków umożliwia dostęp do rachunku nie tylko z tradycyjnego komputera, ale też z tabletów czy telefonów komórkowych. Idealne konto osobiste powinno więc oferować możliwość dostępu z różnorodnych źródeł. Nigdy nie wiadomo bowiem w jakich okolicznościach konieczne będzie wykonanie przelewu czy sprawdzenie bieżącego salda na rachunku. Coraz więcej banków oferuje rachunki osobiste, z których korzystanie odbywa się praktycznie bez konieczności odwiedzania oddziału banku, wszystko odbywa się zdalnie z pomocą połączenia internetowego.

Wygoda użytkowania konta osobistego
Rachunek osobisty powinien swojemu posiadaczowi zapewniać pełną wygodę użytkowania. Należy więc sprawdzić jak wygląda kwestia płatności kartą oraz czy nie są naliczane za to dodatkowe opłaty. Kolejną ważną sprawą jest dostęp do jak największej liczby bankomatów bez konieczności ponoszenia za to dodatkowych kosztów. Obecnie coraz więcej banków oferuje również wygodne w użyciu wpłatomaty, które dają możliwość zasilenia konta gotówką, bez konieczności odwiedzania oddziału banku.

Nie ma jednego idealnego konta, istnieją natomiast oferty spełniające potrzeby danego właściciela. Każdy bank może się pochwalić innymi korzystnymi rozwiązaniami, warto więc dokładnie przyjrzeć się wszystkim opcjom przed dokonaniem ostatecznego wyboru. Niektóre banki swoim klientom oferują konto osobiste z oprocentowaniem złożonych środków, bez konieczności ponoszenia opłat, jeśli chcesz wiedzieć więcej odwiedź: http://raiffeisenpolbank.com/klienci-indywidualni/konta-osobiste/wymarzone

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments