Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Pozostałe

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do produkcji w nowym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy mają okazja kierowania do pracy za granicą polskich ludzi jak też obywateli nowych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z wycieczki na zajęcie naszym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, więc oni są najczęściej kierowanymi do pracy za granicą cudzoziemcami przez naszych pracodawców.

Delegowanie jest doskonałą formą wysłania pracownika do nowego kraju w planu czasowego wykonywania książce w obecnym świecie. Należy przy tymże pamiętać, że w wszelkim okresie w którym człowiek tworzy naszą książkę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna cena od 1 stycznia 2019 roku ma 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla człowieka delegowanego, przy czym w wielu branżach obowiązują wyższe wartości płacy minimalnej np. w dziedzinie budowlanej. Aby oddelegować gościa ze wschodu do produkcji w Niemczech, potrzebne jest zajęcie wizy Vander Elst. Istnieje obecne wiza wydawana przez Ambasadę Niemiec w Stolicy. Traktat o działaniu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody świadczenia usług mającą prawo przedsiębiorstwa do produkcji swoich pomocy w następującym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na tej przyczynie może tymczasowo kierować swoich pracowników bez wymogów uzyskiwania dla nich oddzielnie pozwoleń na pracę co zajmowałoby znaczenie gdyby pracownik samodzielnie chciał kupić zatrudnienie zdecydowanie w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które wpływają warunki i wskazówki na jakich pracodawcy innych krajów UE mogą wysyłać swoich pracowników do produkcji w ich świata.

Niemiecka wiza Vander Elst sprzedawana stanowi w końcu tymczasowego świadczenia pomocy w Niemczech pracownika, którego do produkcji w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy zobowiązuje się ze działaniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec musi brać zawartą umowę o pracę czy zlecenie z Polskim pracodawcą, w związku spośród ostatnim wymaga istnieć ubezpieczony i rozwijać minimum od miesiąca u pracodawcy, który zamierza delegować pracownika do produkcji w Niemczech. Wymaga w związku spośród ostatnim legalnie wychodzić na terenie Polski, mieć danie na rzecz. Konieczny jest materiał organizowany przez Nasz ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że człowiek podlega Polskiemu prawu w zasięgu zabezpieczenia publicznego oraz co ważne aby wystąpić po te dokumenty wskazane jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce oraz uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który określa koniec w którym pracownik pokrywa się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie ludziach tych materiałów istnieje kilka tygodni natomiast w wypadku braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z potrzebnych dokumentów może zatrzymać się w ok. 4 tygodniach od momentu zatrudnienia człowieka w Polsce. Ten poziom jest ponad niezbędny aby udowodnić, że działalność w Niemczech nie jest miłym celem zatrudnienia człowieka także z razu po zatrudnieniu nie zapewne on stać legalnie wysłany za granicę. Pracownik pracownik jest na stałe w Polsce a jego funkcja za granicą ma charakter jedynie tymczasowy natomiast w ramach naszej rzeczy w Polsce został wysyłany do spełniania swoich celów na obszarze Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o danie wizy Vander Elst chodzi po wcześniejszym zarejestrowaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Warszawie wraz z ceną 75 euro (równowartość w jasnych polskich). Agencja Work Holding za pomoc przy kompletowaniu i budowaniu wniosku otrzymuje z pracodawcy dodatkową cenę za usługę w wysokości 250 zł netto za jednego człowieka.

Organizacja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom usługa we jakichkolwiek procedurach i aktywne kierowanie swoich pracowników do Kariery w Niemczech. Nasza rada jest kompleksowa – z dobrej oraz szybkiej rekrutacji ludzi z boków takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Polska poprzez konsultacje prawe oraz poradę w załatwieniu wszystkich potrzebnych w procesie delegowania pracowników papierów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądzie należy dołączyć: dwa efekty w stylu niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i produkcji u pracodawcy, umowa pracodawcy z marką z nowego państwa UE, zaświadczenie z firmy dostarczającej usługi oraz dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący ludzi musi również zgłosić ten fakt w niemczech w drugich siedzibach w relacje z wielu czynników, które sam mogą wymagać poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu dziedzin.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (oraz dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do jakiej należy też odprowadzać składkę na odpoczynek.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy używający w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik wysyłany do produkcji w Niemczech podlega przepisom w obszarze płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna dzieli się w relacje z części i np. ogólna cena to przynajmniej 9,19 euro brutto za godzinę pracy tylko dla branży budowlanej to w relacje od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak i same firmy do produkcji w jakich goście są delegowani przykładają wielką siłę do ocen czy pracownicy otrzymują płacę dobrą z niemieckimi przepisami. Na bieżąco weryfikowane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy a nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną ilość wypłaty dla człowieka można wypłacić a w organizacji ryczałtu czy diety zatem w rodzaj niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Lokalną firmę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków pracy oraz płacy minimalnej według przepisów kraju do którego został delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także wypoczynek w kształcie płynącym z przepisów niemieckich.

Zachęcamy do pomocy oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców a i Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Polskich firm.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments