Bank Pocztowy konto osobiste

Bank Pocztowy – wygodny bank dla seniora

Prześwietlamy oferty

Przeglądając oferty poszczególnych banków łatwo zauważyć, że tak naprawdę mało który z nich ma ofertę skierowaną specjalnie dla seniora. Jest to spowodowane głównie tym, że osoby starsze nadal niechętnie korzystają z oferty instytucji finansowych, w celu np. otrzymywania emerytury, czy też opłacania bieżących zobowiązań. Czy słusznie?

Warto przyjrzeć się ofercie wszechobecnego Banku Pocztowego, z którego można skorzystać na praktycznie każdej poczcie. Ma on bowiem w swojej ofercie rachunek osobisty Nestor, który skierowany jest właśnie specjalnie dla osób starszych na emeryturze, bądź też rencie. Jest to całkowicie darmowe konto, z bezpłatną obsługą przez Internet, dzięki czemu osoba posiadająca dostęp do Internetu może bez problemu np. sprawdzić, czy otrzymała już świadczenie z ZUS. Co ciekawe konto to posiada możliwość nie tylko darmowych przelewów internetowych, ale także tych wykonanych przez telefon, co pozwala seniorom nie posługującym się komputerem na sprawne opłacanie bieżących rachunków. Bank Pocztowy oferuje także w ramach konta Nestor bezpłatne zlecenia stałe, które pozwalają np. na samoczynne opłacanie czynszu mieszkaniowego – oczywiście pod warunkiem posiadania niezbędnych środków na koncie. Bank oferuje do rachunku dla seniora bezpłatną, płaską kartę Visa Electron, dzięki której można wypłacić 2 razy w miesiącu środki z dowolnego bankomatu na terenie Polski. Dodatkowo możliwa jest zarówno wpłata, jak i wypłata środków w dowolnej placówce pocztowej za okazaniem dowodu osobistego. Co ciekawe, Bank Pocztowy darmowo udostępnia usługę dostarczenia gotówki przez listonosza do domu. Jest to szczególnie wygodne dla osób starszych, które np. są samotne, akurat zachorowały i nie mają jak udać się do bankomatu, czy też na pocztę.

Oferta Banku Pocztowego i konta Nestor wydaje się więc nie tylko bardzo korzystna dla seniora, ale także jest jedną z najbardziej innowacyjnych na polskim rynku. Oprócz tego, że jest w pełni darmowa, to dodatkowo ukierunkowana jest na codzienne problemy osób starszych, takie jak np. niemożność osobistego pobrania gotówki i jej bezpłatne dostarczenie przez listonosza. Warto więc pomyśleć, czy tego typu konto nie przydałoby się komuś z naszej rodziny?

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments