VISA Credit w MultiBanku

Prześwietlamy oferty

Obecnie mamy okres wakacyjny, a jak powszechnie wiadomo – lepiej nie zabierać się bez karty kredytowej na wakacje. Jest ona przydatna także w życiu codziennym, dlatego przyjrzyjmy się plastikowi VISA Credit, oferowanemu przez MultiBank.

Po niedawnej zmianie tabeli opłat i prowizji za wydanie karty zapłacimy 10 złotych. Następnie jeśli wydamy nią w ciągu roku 12 000 złotych lub dokonamy nią 120 transakcji bezgotówkowych, to bank nie pobierze opłaty rocznej. W innym przypadku zapłacimy 70 złotych. Karta oferuje nam limit od 1 500 zł do nawet 20 000 złotych. Wszystko zależy od zdolności kredytowej danego klienta, choć istnieje także możliwość uzyskania plastiku pod zastaw np. lokaty bankowej. MultiBank w ramach karty VISA Credit oferuje klientom 53 dni okresu bezodsetkowego. To słaby wynik, bo na polskim rynku są karty z dłuższym grace period. Jeśli nie spłacimy całego zadłużenia w ciągu powyższego terminu, to bank pobierze odsetki – i to całkiem spore, bo 23,00% w skali roku od całości zadłużenia. Nie jest więc to plastik dla zapominalskich. Najlepiej ustawić spłatę całości kwoty zadłużenia z konta bankowego lub rozłożyć większe zakupy na raty w karcie kredytowej. Ich oprocentowanie to zaledwie 14,00% w skali roku. To praktycznie tyle, ile musielibyśmy zapłacić za tradycyjny kredyt gotówkowy. Zawsze możemy spłacić jedynie kwotę minimalną – w wypadku tej karty to min. 5% aktualnego zadłużenia, ale nie mniej niż 30 złotych. VISA Credit jako walutę transakcji zagranicznych ma ustawione euro. Nie musimy się więc obawiać zbędnych przewalutowań wyjeżdżając na wakacje np. do Włoch czy Hiszpanii.

Minusem tej karty jest jednak brak bezpłatnego pakietu assistance. Dzięki temu VISA Credit przydaje się dużo bardziej do płacenia nią za codzienne zakupy domowe, aniżeli za rozrywki na wakacjach.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments