GPW

Przebudzenie na warszawskim parkiecie

Giełda Wiadomości

Czwartkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie była piątą z rzędu, podczas której zanotowano wzrosty. Polscy inwestorzy najwyraźniej podążają wbrew trendom napływającym z zagranicy, bo tak dobre wyniki na warszawskim parkiecie to niewątpliwie efekt tego, że gracze na GPW nie obawiają się wszechobecnego kryzysu.

Główne indeksy giełdowe zakończyły notowania na poziomie:

  • WIG – wzrost o 1,75%
  • WIG20 – wzrost o 2,21%
  • mWIG40 – wzrost o 0,76%
  • sWIG80 – wzrost o 0,37%

„Ostatnie dwie sesje na GPW były dość senne – głównie dzięki niskim obrotom. Wygląda jednak na to, że warszawska giełda nagle obudziła się z letniego snu i zaczęła znów odrabiać spadki. Pytanie tylko, czy uda się utrzymać obecne tempo wzrostu do końca tygodnia – czyli do końca piątkowych wycen na warszawskim parkiecie” – komentują specjaliści.

Patrząc racjonalnie powinniśmy spodziewać się dziś spadków, jednak jednocześnie obserwując notowania archiwalne z kilku ostatnich dni jest pewne prawdopodobieństwo na to, że warszawska giełda zakończy piątkowe notowania znów na plusie – szósty raz z rzędu. Byłby to wtedy najlepszy tydzień na GPW od dawien dawna. Pytanie jednak, czy to w ogóle wykonalne.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments