europa

Barroso i Monti szukają dobrego kierunku dla Europy

Wiadomości

Według Jose Manuela Barroso (przewodniczący Komisji Europejskiej) oraz premiera Włoch Mario Montiego przyszłość strefy euro rysuje się w dość pozytywnych barwach a szczególnie wtedy, gdy wprowadzone zostaną najnowsze decyzje Europejskiego Banku Centralnego. W ostatnim ze swoich przemówień prezes Europejskiego Banku Centralnego – Mario Draghi – potwierdził swój plan poparcia krajów strefy euro poprzez nieograniczony zakup obligacji państwowych.

Nie wątpliwie tego rodzaju wypowiedzi najbardziej przypadły do gustu obecnemu premierowi Włoch, który oświadczył, że w tym wypadku strefa euro zmierza w bardzo zadowalającym kierunku – rozmawiając wcześniej w Rzymie z Barroso. Monti zaznaczył jednak, że propozycja Europejskiego Banku Centralnego może okazać się zbędna, gdy wprowadzone przez jego rząd reformy zaczną odnosić dobry skutek – nie będzie wtedy potrzeby skupowania przez EBC obligacji Włoch. Premier na koniec swojego przemówienia wysnuł dość ciekawy i intrygujący wniosek mówiący o tym, że Europa wyróżnia się na tle innych państw tym, że to właśnie z kryzysu czerpie bodźce dla dalszego rozwoju. Mario Monti jest pewny – pewnego rodzaju optymista – że kryzysy w zarówno we Włoszech, jak i w Unii Europejskiej uda się przezwyciężyć, ale dojść do tego może tylko i wyłącznie wspólnymi siłami.

Warto zauważyć, że poprawiające się zaufanie we Włoszech może spowodować zmniejszenie zadłużenia tego kraju. Dalszy wzrost zaufania będzie polegał na reformach obecnego rządu Montiego. Nikt nie ma wątpliwości, że w tym czasie dostęp do kredytów byłby o wiele łatwiejszy. Zaufanie przyczyniło by się także do wzrostu gospodarczego, jak i zatrudnienia, na co czekają miliony europejczyków.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jola
11 lat temu

a niech szukają, skończy się pewnie na tym że sami się znów nachapią i tyle. niestety sytuacja nie jest zbyt ciekawa, i muszę wziąć mały kredyt gotówkowy.. gdzie mają najlepsze warunki?

kasia
11 lat temu

Mały to znaczy jaki? Ja jak brałam miesiąc temu na auto, zdecydowałam się na getin. Wszystko szybko i sprawnie załatwiłam, więc mogę polecić.