Bonusy dla bankierów zagrożone?

Wiadomości

Z pewnością najbardziej znienawidzona profesja na świecie nie kręci się wokół polityki, a w gruncie rzeczy w świecie finansjery. Dobrym przykładem jest tutaj bankier, który powoływany jest w każdym miejscu na świecie czy to w gazecie, czy w programie telewizyjnym. W gruncie rzeczy zarzuca się mu wprowadzenie kryzysu finansowego na świecie, choć składa się na to wiele czynników. Intrygujący może być fakt, że w obecnej biedzie oraz kryzysie finansowym bankierzy zadziwiają swoją hojnością w wypłacaniu porządnych pensji oraz dodatków do pensji. Bonusy dla bankierów mają zostać stanowczo ukrócone – podaje jeden z anonimowych europosłów.

W dzisiejszym posiedzeniu Parlamentu Europejskiego zostaną omówione także zmiany w systemie bankowym, pomoc finansowa dla państw spoza strefy euro oraz zmiana konstytucji Węgier. Ciekawostkę wzbudza natomiast fakt, o nieodpartej chęci dyskusji na temat zbyt wysokich bonusów, które otrzymują bankierzy w Europie. Najbardziej nie podoba się to osobom biednym w krajach, gdzie kryzys zawitał na dobre i nie ma zamiaru szybko odchodzić. Parlament Europejski zamierza także zająć się sprawą obsługi naziemnej lotniska, gdyż według niektórych europosłów sprawa powinna być już dawno załatwiona, a obsługa usprawniona. Europosłowie chcą prowadzić ustalenie odgórnego limitu w jakich podróżujący musiałby maksymalnie oczekiwać na odprawę bagażową.

Należało by także zająć się ilością okienek dokonującą odprawy pasażerów. Najważniejszym punktem wydaje się być jednak ograniczenie bonusów przyznawanych bankierom, które szczególnie mocno są promowane w małych i średnich firmach. Z pewnością jest to niezdrowa polityka finansowa wśród firm inwestujących, którą trzeba się zająć już teraz – wspomniał Mario Draghi.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments