Wielka awaria bankomatów!

Karty Konta Wiadomości

Z pewnością wielu z nas jest zdania, że wpadki technologiczne są na porządku dziennym. Żyjemy w czasach, gdzie informacje i technika są czymś powszechnie znanym i wykorzystywanym w najróżniejszych celach. Czasami jednak zdarzają się pewne awarie, które z racji swoich funkcji blokują działanie całego systemu, wstrzymując tym samym dostęp człowiekowi do różnych jego funkcji. Podobna sprawa przytoczyła się wczorajszego poranka w Austrii. Obywatele tego kraju chcąc podjąć gotówkę z bankomatu, nie mogli tego dokonać.

Austriackie media już od wczorajszego poranka informowały, że większa część bankomatów po prostu przestała działać. Najdziwniejszej było jednak to, że jedne bankomaty odmawiały przyjmowania kart, a inne normalnie je zczytywały, jednak informowały o braku gotówki – na koncie lub w bankomacie. Jak wielka była skala tego problemu? Austriacka gazeta Kurier informuje, że przynajmniej co trzecia próba podjęcia gotówki z bankomatu kończyła się niepowodzeniem. Po południu problem zdawał się zanikać, gdyż z niektórych regionów w kraju napływały informacje, że bankomaty znów działają i wydają pieniądze.

Firma Payment Services Austria – odpowiedzialna za wszystkie bankomaty w kraju – poinformowała, że przyczyną problemów z bankomatami, była awaria serwera. Warto jednak zaznaczyć, że w Austrii ustawionych jest około 7,7 tysiąca bankomatów, które w jednej chwili mogły zakłócić ludziom normalne funkcjonowanie w ciągu dnia. Firma jak dotąd nie zdecydowała się omówić szerzej problemu i podać większych informacji na temat awarii serwera, choć nie ma wątpliwości, że będzie musiała tego dokonać w najbliższym czasie.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments