TVN

TVN traci na wartości

Giełda Wiadomości

Telewizja TVN notowana jest na giełdzie, jako TVN SA. W ostatnim czasie jej walory tracą na wartości.

Powody spadków

Najprawdopodobniej, jak twierdzą eksperci, powodem takiej sytuacji jest fakt, że zawarta pomiędzy TVN SA, ITI a Canal+ umowa wyklucza ogłoszenie wezwania do sprzedaży akcji mediowej spółki. Na taką sytuację liczyła część inwestorów. Skala spadków akcji TVN SA wynosi około 6%.

Notowania

Akcje TVN SA w środę, 2 listopada, od rana notowały spadki. Najpierw wyniosły one 5,7%, a walory wyceniane były na 11,99 zł. Spadki w ten dzień na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych nie były niczym szczególnym, bowiem WIG20 tracił 1,7%. Większą zniżkę walory telewizji TVN zanotowały w ostatni dzień października, w poniedziałek taniały o ponad 10%.

Zapowiedzi właścicieli

Jeszcze latem tego roku grupa ITI, będąca właścicielem większości akcji TVN, zapowiadała możliwość sprzedaży swojego 56% pakietu walorów. Z tego względu inwestorzy założyli, że potencjalny kupiec TVN-u ogłosi wezwanie, w którym możliwe byłoby dokonanie sprzedaży akcji po atrakcyjnej cenie.

Tymczasem ITI i TVN poinformowały, że grupa TVN ma połączyć się w joint venture swą platformę płatnej telewizji N oraz platformę telewizji Canal+. Ta ostatnia ma też przejąć pakiet mniejszościowy w spółce, która kontroluje telewizję TVN. W przyszłości, być może Canal+ przejmie resztę pakietu większościowego TVN od grupy ITI.

Reakcja rynku jest więc całkowicie uzasadniona, ponieważ inwestorzy posiadający akcje TVN nie będą mieli szansy na sprzedaż walorów po atrakcyjnej cenie w ramach wezwania.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments