iCarte

Tanie smartfony zaleją nasz rynek

Wiadomości

Większość z nas zna się na technologiach o tyle, by móc stwierdzić czym jest smartfon. Wyparł on już z salonów zwykłe telefony komórkowe, ponieważ oferuje dużo więcej możliwości w coraz to bardziej przystępnej cenie. W naszym kraju dominują przede wszystkim modele tanie, ponieważ były one głównie dodawane do abonamentów telefonicznych za przysłowiową złotówkę. Nie można im jednak niczego zarzucić, bo pomimo tego że są tanie, to są naprawdę dobrej jakości – a przynajmniej niektóre. W segmencie tańszych modeli bez zmiennie od kilku miesięcy dominowali polscy producenci. Przyszła jednak chwila, kiedy ta dominacja została zachwiana, ponieważ są inni łakomi na kawałek tortu, dość dużego tortu.

Operatorzy komórkowi z roku na rok zwiększają ilość sprzedanych smartfonów w Polsce. Jeszcze jakiś czas temu były to śmieszne sumy, jednak obecnie nie ma powodów do wstydu. W tym roku sugeruje się, że sprzedaż smartfonów w naszym kraju ma wzrosnąć o 1,2 miliony sztuk i tym samym przekroczy liczbę 6,5 miliona sprzedanych telefonów w Polsce. Nie ulega wątpliwości, że tak dobre wyniki przyciągają innych graczy na rynku, którzy także skupiają się na produkcji tańszych telefonów o dobrej jakości. Na rynku będzie więc coraz większy zalew firm z Państwa Środka, Francji, Niemiec czy nawet Rumunii.

Warto zaznaczyć, że smartfony wyceniane na 300-500 złotych stanowią dziś praktycznie połowę rynku, więc są bardzo ważnym segmentem dla producentów. Operatorzy są zdania, że takie urządzenie nie powinno kosztować więcej jak 800-900 złotych. Problem w tym, że niektóre topowe modele smartfonów kosztują dużo więcej. Ile? Ciężko jednoznacznie oszacować uśrednioną cenę, bo jest ona dość rozbieżna, ale można przyjąć, że 3 tysiące złotych, będzie tu odpowiednie. W Polsce cena jest dość zaporowa i raczej nie wiele osób jest w stanie pozwolić sobie na tak drogi telefon, zwłaszcza, że to ciągle telefon, ale o większej funkcjonalności.

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments